Motorola Moto Z3 Play – nová žiletka, nové Moto Mods

Už dlhšie vás informujeme o únikoch chystaného smartfónu Motorola Moto Z3 Play. Všetko sa ale oficiálne stalo skutočnosťou a novinka sa bude znova snažiť zaujať tenkým telom aj Moto Mods.

https://youtu.be/lkyWHiWDWto

Novinka sa dizajnom nevymyká zaužívaným štandardom. V rovnakom tele, aké mali predošlé generácie, ale tentoraz máme 6,01-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením Full HD+ (1 080 x 2 160 px) a pomerom strán 18:9. Ten pokrýva, podobne ako zadnú stranu, ochranné sklo Gorilla Glass 3. Nad panelom je umiestnená selfie kamera s rozlíšením 8 Mpx a svetelnosťou f/2.0. Tu ale LED blesk nenájdeme.

ZDROJ | Motorola

Motorola Moto Z3 Play bude poháňaná čipsetom Snapdragon 636. Pre majiteľa to znamená osem jadier a grafický čip Adreno 509. Pamäť RAM má 4 GB, tá vnútorná môže mať 32 alebo 64 GB.

ZDROJ | Motorola

Zadná strana hostí duálnu kameru. Tá prvá má rozlíšenie 12 Mpx a clonové číslo f/1.7. Spoločnosť jej robí druhý, 5-megapixlový snímač, ktorý funguje ako hĺbkový senzor. Nechýba funkcia Dual-Pixel, ktorú poznáme hlavne z vlajkových lodí Samsungu. Pri tvorbe nočných záberov bude asistovať dvojtónový blesk. Aplikácia fotoaparátu má potom v sebe integrovanú službu Google Lens.

ZDROJ | Motorola

Batéria má kapacitu slabších 3 000 mAh, aby si telefón zachoval úzky profil. Akumulátor ale podporuje aj rýchle 15W nabíjanie cez TurboPower. Výrobca ale tentokrát prekvapil a priamo do krabičky pribalil aj nový Moto Mods v podobe externej pripájateľnej batérii. Nechýba samozrejme ani spätná kompatibilita s predošlými módmi. Motorola Moto Z3 Play tiež už nemá 3,5 mm jack. Prekvapením je tiež zmena umiestnenia čítačky odtlačkov. Tá sa totiž teraz nachádza na boku zariadenia po vzore Sony Xperia smartfónov.

ZDROJ | Motorola

Motorola Moto Z3 Play sa začne predávať v priebehu najbližších týždňov. Novinka sa začne predávať v Severnej Amerike, kde bude stáť 499 amerických dolárov.

ZDROJ | Motorola

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku