Motorola Moto X Force má nerozbitný displej

ZDROJ | Motorola

Čo by sme za to dali, keby bežný smartfón, ktorý denno-denne používame, bol nerozbitný. Aby sa mu pri náhodnom spadnutí na tvrdú zem nerozbil displej. Nepredstaviteľné sci-fi? Nie tak celkom. Motorola totiž predstavila model Moto X Force (európsku verziu smartfónu Droid Turbo 2), ktorý prezentoval CEO Motoroly Rick Osterloh. V odvážnom videu nechal spadnúť na tvrdú dlažbu iPhone 6S, Galaxy S6 a, samozrejme, Moto X Force. Ako to dopadlo? Pozrite si video, potom si o novinke povieme viac.

RECENZIALenovo Moto X Force – najodolnejšia vlajková loď

https://www.youtube.com/watch?v=JJWmBFV2GHM

Pôsobivé, však? Motorola tento výsledok dosiahla kombináciou krycieho skla ShatterShield a flexibilného P-OLED displeja, ktorý má veľkosť 5,4 palca a Quad HD rozlíšenie, teda 2 560 x 1 440 px. To znamená jemnosť veľmi zaujímavých 540ppi.

Motorola Moto X Force 04
ZDROJ | Motorola

Z technických špecifikácií smartfónu Motorola Moto X Force vypichneme osemjadrový procesor Snapdragon 810 (MSM8994) s frekvenciou jedier 2,0 GHz a grafikou Adreno 430. Do spoločnosti top smartfónov Moto X Force radí aj nádielka pamätí, RAM má hodnotu 3 GB, vnútorná 32, prípadne 64 GB a pamäťové karty podporuje do kapacity 2 TB. Samozrejmosťou v smartfóne tejto kategórie je podpora LTE sietí, prítomnosť Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac 2.4 GHz + 5 GHz s MIMO), Bluetooth 4.1 aj GPS modulu. No a nechýba ani NFC. Operačným systémom je Android 5.1.1.

Motorola Moto X Force 02
ZDROJ | Motorola

Ďalšou perličkou, ktorou sa Moto X Force chváli, je hlavný fotoaparát s 21 Mpx snímačom, svetelnosťou f/2.0, záznamom 4K (alebo len UHD?) videa pri 30 fps a množstvom režimov a nastavení. Na selfie zábery či videohovory je k dispozícii 5 Mpx web kamera. Energeticky chod samrtfónu zabezpečuje pomerne silná batéria s kapacitou 3 760 mAh a podporou PMA a Qi bezdrôtového nabíjania. Predaj Motoroly Moto X Force by sa v Európe mal začať v novembri 2015. Cena pre britský trh je 499 £ za 32 GB verziu (cca 700 €) a 534 £ za 64 GB model (cca 745 €). Či sa Moto X Force dočkáme aj u nás je zatiaľ otázne.

Motorola Moto X Force 03
ZDROJ | Motorola

 

ZdrojMotorola

Komentáre k článku