Motorola moto g9 power a moto g 5G nadväzujú na „plusových“ súrodencov

ZDROJ | Motorola

Už pri predstavení smartfónov Motorola moto g 5G plus a moto g9 plus sme tušili, že sa skôr či neskôr dočkáme aj ich verzií bez prívlastku „plus“. Ten čas teraz nastal a nové modely moto g 5G a moto g9 power sú oficiálne tu.

Motorola moto g9 power

Motorola sa pri novom zástupcovi strednej triedy zamerala na dlhú výdrž batériu, fotoaparáty a displej. Bez okolkov môžeme povedať, že novinka disponuje 6 000 mAh batériou, ktorá sa má postarať až o 60-hodinovú výdrž. Minimálne medzi smartfónmi značky Motorola ide o rekordmana.

ZDROJ | Motorola

Druhý hlavný bod reprezentujú tri fotoaparáty na zadnej strane. Hlavný senzor ponúka rozlíšenie 64 Mpx pri clone f/1,8 a 1,4 μm pixloch. Spoločnosť mu robí 2 Mpx snímač s f/2,4 objektívom prispôsobeným na tvorbu makro záberov zo vzdialenosti 2,5 centimetra a 2 Mpx senzor s identickými parametrami, akurát slúžiaci na snímanie hĺbky obrazu. Predný fotoaparát má rozlíšenie 16 Mpx (f/2,2, 1 μm).

ZDROJ | Motorola

Tretí bod patrí 6,8“ Max Vision HD+ obrazovke, na ktorú bude posielať obsah čipset Qualcomm Snapdragon 662 so 4 GB operačnej pamäte. Interná pamäť ponúka kapacitu 128 GB a pomocou microSD karty je ju možné rozšíriť až na 512 GB.

Pozrite siMotorola moto g9 plus – vydarený model, ale nie pre každého

Novinke vo výbave nechýba ani Bluetooth 5.0 či podpora Wi-Fi 6. Nabíjanie obrovskej batérie bude prebiehať cez USB-C aj s podporou rýchleho nabíjania TurboCharge s výkonom 20 W. Vítaným bonusom je prítomnosť 3,5-mm portu, aj napriek ktorému ponúka moto g9 power dizajn čiastočne odolný voči ošpliechaniu vodou.

Motorola moto g9 power bude na európskom trhu dostupná za 199,99 €.

Motorola moto g 5G

Už tak jeden z najdostupnejších smartfónov s podporou 5G sietí je teraz ešte dostupnejší. Novinka bez prívlastku „plus“ je poháňaná čipsetom Qualcomm Snapdragon 750G 5G, v ktorom je modem s podporou 5. generácie mobilných sietí priamo integrovaný.

ZDROJ | Motorola

Pri podpore 5G to samozrejme nekončí a aj v tomto prípade na zadnej strane nájdeme tri fotoaparáty. Hlavný senzor ponúka rozlíšenie 48 Mpx, aj v tomto prípade s technológiou Quad Pixel, ktorá spája štyri susediace pixely do jedného pre zvýšenie kvality obrazu aj v zlých svetelných podmienkach.

ZDROJ | Motorola

V trojici je prítomný aj Macro Vision snímač s rozlíšením 2 Mpx, no tretím snímačom tentokrát nie je hĺbkový, ale ultraširokouhlý fotoaparát. Ten kombinuje rozlíšenie 8 Mpx so 118-stupňovým uhlom záberu. Na prednej strane v 6,7“ Full HD+ Max Vision obrazovke s podporou HDR10 figuruje 16 Mpx snímač (f/2,2, 1 μm) doplnený o 4 Mpx (f/2,2, 2 μm).

ZDROJ | Motorola

Oproti prvému modelu z novej dvojice má moto g 5G síce menšiu, no stále nadštandardne veľkú batériu s kapacitou 5 000 mAh. Pri podpore rýchleho nabíjania TurboPower s výkonom 20 W stačí smartfónu iba 15 minút na nabíjačke na získanie ďalších 10 hodín prevádzky k dobru.

Spomínaný čipset dopĺňa 6 GB operačnej pamäte a 128 GB interné úložisko, ktoré je tentokrát možné pomocou karty navýšiť až na 1 TB. Súčasťou tela smartfónu je aj dedikované tlačidlo pre rýchle spustenie služby Google Assistant rovnako, ako tomu bolo pri pôvodnom variante.

ZDROJ | Motorola

Motorola moto g 5G bude na európskom trhu dostupný za cenu od 299,99 €.

Komentáre k článku