Motorola moto g9 plus prichádza na trh s bohatou výbavou a cenou 269 €

ZDROJ | Motorola

Motorola nezaháľa a len týždeň po uvedení novej generácie skladacieho smartfónu Motorola razr 5G predstavuje svetu ďalší model, tentokrát z cenovo dostupnejšej série g. Nová Motorola moto g9 plus zostáva verná svojim predchodcom a opäť ponúka zaujímavý pomer medzi výbavou a cenou.

Motorola pripisuje novému modelu moto g9 plus doteraz najväčší medzigeneračný pokrok v rámci tejto série. Zmeny totiž nastali prakticky na všetkých frontoch vrátane obrazovky, čipsetu, fotoaparátu aj batérie.

ZDROJ | Motorola

Nová Motorola moto g9 plus disponuje novým Max Vision Full HD+ displejom s podporou HDR10 a uhlopriečkou 6,8“, ktorá pokrýva takmer celú prednú stranu zariadenia. Narúša ju iba drobná dierka v ľavom hornom rohu, kde je umiestnený 16 Mpx fotoaparát (f/2.0, 1μm pixely) s technológiou Quad Pixel.

ZDROJ | Motorola

Touto technológiou už tradične disponuje aj zadný fotoaparát, v rámci ktorého tentokrát zohráva hlavnú úlohu senzor s rozlíšením 64 Mpx (f/1.8, 1.6μm). O ultraširokouhlé zábery sa postará 8 Mpx snímač (f/2.2, 1.12 μm) so záberom 118 stupňov. Ako už možno tušíte, tretím fotoaparátom je makrosnímač, tentokrát s rozlíšením 2 Mpx (f/2.2, 1.75 μm, ostrenie na vzdialenosť 2,5 cm) a štvrtým snímač hĺbky, opäť s rozlíšením 2 Mpx (f/2.2, 1.75μm).

ZDROJ | Motorola

Hlavný snímač je schopný nahrávať video v 4K UHD rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu, resp. Full HD video pri maximálne 60 snímkach za sekundu. Ultraširokouhlý fotoaparát je prispôsobený na nahrávanie Full HD videa pri maximálne 30 snímkach za sekundu. Makro fotoaparát napokon zvláda pri 30 snímkach za sekundu nahrávať video iba v rozlíšení 720p.

Pozrite siKomu je určený najlacnejší iPhone a prečo si vybrať model SE?

Nový model ukrýva pod povrchom procesor Qualcomm Snapdragon 730G, ktorému sekunduje 4 GB operačnej pamäte. Interné úložisko ponúka kapacitu 128 GB s možnosťou jej rozšírenia pomocou microSD karty do 512 GB.

Silnou zbraňou modelu Motorola moto g9 plus bude podľa všetkého aj výdrž batérie. Tá totiž disponuje kapacitou 5 000 mAh, vďaka čomu by mohol smartfón vydržať na jedno nabitie až dva dni. Motorola k tomu navyše pridáva aj rýchle nabíjanie TurboPower s výkonom 30 W, ktoré dokáže smartfónu zabezpečiť ďalších 12 hodín plnej prevádzky za menej ako 10 minút nabíjania.

Súčasťou tela smartfónu je aj dedikované hardvérové tlačidlo pre spustenie funkcie Google Assistant. Šasi je po vzore doterajších modelov odolné voči striekajúcej vode, opäť však nejde o oficiálnu certifikáciu odolnosti IP. Novinka poteší aj prítomnosťou 3,5-mm portu pre slúchadlá a prítomnosťou technológie NFC, ktorá slúži okrem iného aj na bezkontaktné platby mobilom.

Motorola moto g9 plus je už v týchto dňoch v predaji aj na našom trhu za odporúčanú cenu 269 €.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku