Motorola moto G8 Power je na Slovensku! Výrobca vypočul priania používateľov

Pribudli fotoaparáty, kvalitnejší displej, či vychytávka pre hráčov alebo stereo reproduktory. Slovensko je jednou z prvých európskych krajín kde moto G8 Power kúpite.

Slovensko je jednou z prvých krajín Európy, kde je dostupná nová Motorola moto G8 Power. U nás je v predaji vo farbách Smoke Blacka a Capri Blue za 229,00 €. Pre koho je určená a čo ponúka?

Motorola moto G8 Power v porovnaní s predošlou generáciou výrazne poskočila smerom vpred. Systém fotoaparátov narástol na štyri šošovky, pričom ta hlavná je ultraširoká s uhlom snímania 118 stupňov, 8 Mpx a clonou f/2.2. Ďalší snímač má 16 Mpx s clonou f/1.7, macro snímač dokáže ostriť na vzdialenosť 2 centimetre a 8 Mpx teleobjektív má 2-násobné optické priblíženie. Selfie kamera dostala rozlíšenie 16 Mpx a clonu f/2.0. Video sa dá nakrúcať v najvyššej kvalite 4K s 30 snímkami za sekundu. Nechýba bohatá podpora umelej inteligencie pri fotení.

Ďalších žiadaných vylepšení sa dočkal displej. Ten poskočil na rozlíšenie FHD+, teda 2 300 x 1 080 pixlov s 399 bodov na palec. Uhlopriečka displeja je 6,4-palcov, pričom pomer strán je 19:9. Výrobca displej nazýva Max Vision displejom, príjemne znie 88% pomer displeja k ploche telefónu, rovnako ako riešenie selfie kamery v štýle Samsungu. Kamera je umiestnená v ľavom hornom rohu.

Novinka má rozmery 155,95 x 75,84 x 9,63 milimetrov, váha sa zastavila na 197 gramov. Poteší, že k dispozícii je stále 5 000 mAh batéria, ktorá zvládne 15 W nabíjanie, v balení je pribalená 18 W nabíjačka. Nenechajte sa preto zmiasť, maximum nabíjania je 15 W. Výrobca tvrdí, že výdrž batérie presiahne 2,5 dňa, čo znie lákavo.

O výkon sa stará 8-jadrový 2 GHz 12 nm Qualcomm Snapdragon 665 podporený 4 GB pamäte RAM a grafikou Adreno 610. Priamo do moto G8 Power uložíte 64 GB dát, pamäť je možné rozšíriť na 512 MB pomocou microSD karty. Slot na karty je hybridný, teda sa budete musieť rozhodnúť, či použijete dve SIM karty alebo SIM kartu a rozšírite pamäť. Operačný systém je Android 10.

Motorola smartfónom mieri primárne na hráčov. To dokazuje hneď dvojica vychytávok. Prvou sú streoreproduktory. Toto riešenie v cenovej kategórii 229,00 € nenájdete u iného výrobcu. Ďalšou novinkou je Gametime, ktorá patrí do motoakcií. Ide o lištu, ktorá sa vám zobrazí na displeji po tom, čo si spustíte hru. moto G8 Power vie sama rozoznať či ide o hernú aplikáciu. Na tejto lište viete zablokovať prichádzajúce hovory, povoliť čísla, ktoré sa vám môžu počas hry dovolať, viete spraviť screenshot a ďalšie. Gametime by mala počas roku prísť aj do ďalších moto smartfónov.

Motorolu moto G8 Power máme v redakcii na testovanie. Ak vás niečo konkrétne zaujíma, pýtajte sa v diskusii.

Komentáre k článku