Motorola Moto G6 – prichádza nový kráľ strednej triedy?

ZDROJ | Motorola

Spoločnosť Motorola dnes v Sao Paulo v Brazílii predstavila nový prírastok do strednej triedy, Motorola Moto G6. Bude sa i tento rok jednať o kráľa tejto kategórie?

recenziaMotorola moto g⁶ plus – stredná trieda bez kompromisov

Pred piatimi rokmi sa Motorola rozhodla zaplátať medzeru na trhu a ponúkať kvalitné a dostupné zariadenia. Prvý moto g smartfón sa stal najpredávanejším telefónom v histórii spoločnosti Motorola. Následne prišiel rad Moto E, ktorý bol ešte lacnejší. Najnovšie sa ale prírastku do rodiny môže tešiť práve rad Moto G, ktorý má opätovne priniesť kvalitný smartfón za dostupnú cenu.

Novinka prichádza s 5,7-palcovým IPS displejom s Full HD (1 080 x 2 160) rozlíšením. Ten je už v modernom pomere strán, 18:9. Motorola Moto G6 bude poháňať štvor-jadrový Snapdragon 450, pomáhať budú 3 alebo 4 GB RAM pamäte v závislosti od toho, či pôjde o 32 alebo 64 GB variant. V oboch prípadoch je však možné vnútorné úložisko rozšíriť.

ZDROJ | Motorola

Na zadnej strane nájdeme duálny fotoaparát, pričom jeden snímač má 12 Mpx a clonové číslo f/1.8, druhý 5 Mpx a rovnakú svetelnosť. Predná selfie kamera má 8 Mpx a LED blesk.

Batéria s kapacitou 3 000 mAh sa bude nabíjať cez USB-C konektor. Nechýba Wi-Fi, Bluetooth 4.2, GPS či Glonass. Smartfón navyše podporuje dualSIM. Operačným systémom je Android Oreo 8.0.

Motorola Moto G6 príde na slovenský trh v júni tohto roka. Predávať sa bude za cenu 249 €.

Pozrite siLenovo Moto G5S a G5S Plus – novinky oficiálne predstavené

Ako je už zvykom, okrem klasického modelu Motorola Moto G6 spoločnosť ohlásila aj ďalšie dva smartfóny do rodiny. Moto G6 Play a Moto G6 Plus.

Model s prívlastkom Play má 5,7-palcový IPS displej s rozlíšením 720 x 1 440. 4-jadrový Snapdragon 430, 2 alebo 3 GB RAM a 16 alebo 32 GB ROM. Aj tu je dostupné rozšírenie pomocou MicroSD karty.

ZDROJ | Motorola

Hlavný fotoaparát má 13 Mpx a svetelnosť f/2.0, vpredu je 8 Mpx snímač. I tu nájdeme podporu pre dve SIM karty. Batéria má kapacitu 4 000 mAh a bude sa rovnako nabíjať cez USB-C. Výrobca nezabudol ani 3,5 mm jack. Moto G6 Play sa na Slovensku bude predávať za 199 €.

| Motorola

Posledný smartfón rodiny má i najlepšiu výbavu. Ako už názov naznačuje, Plus má 5,9-palcový IPS displej s Full HD rozlíšením. Výkon zabezpečí štvor-jadrový Snapdragon 630. Pamäť RAM môže mať 4 alebo 6 GB RAM, vnútorné úložisko 64 alebo 128 GB. Zostavu fotoaparátov má model Plus rovnaký ako klasická verzia. Batéria má kapacitu 3 200 mAh a nabíjať ju bude možné cez USB-C konektor. Spoločnosť ani tu nezabudla na dualSIM slot. Motorola G6 Plus bude stáť 299 €, predávať sa začne v júni.

Vo všetkých prípadoch tiež Motorola spomína odolnosť voči striekajúcej vode, zatiaľ sme ale nepočuli o konkrétnom certifikáte. Novinky potešia i ľudí, ktorí stále nevyhodili svoje drôtové slúchadlá. Nájdeme tu totiž 3,5 mm jack.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku