Motorola Moto G4 a G4 Plus – rovnaké a predsa iné

ZDROJ | Motorola

Čínska Motorola, ktorá sa na Slovensku predáva pod značkou Lenovo Moto, práve predstavila nové smartfóny Moto G4 a Moto G4 Plus. Majú rovnaké rozmery, rovnaký displej či procesor. Rozdiely sú však inde.

Motorola Moto G4
ZDROJ | Motorola

Moto G4

„Menší“ súrodenec ponúkne 5,5″ Full HD IPS displej (401 PPI) ukrytý pod sklom Gorilla Glass 3. Nad displejom je 5 Mpx webkamera s HD videom. Hlavný fotoaparát má 13 Mpx rozlíšenie, duálny LED blesk, Full HD video a HDR. Optika má mať svetelnosť f/2,0.

V tele mu bije procesor Snapdragon 617 s taktom 4x 1,5 GHz a 4x 1,2 GHz. Pri chode najnovšieho OS Android 6.0 mu pomáha 2 GB pamäť RAM a grafika Adreno 405.

Interná pamäť má 16 alebo 32 GB a je ju možné rozšíriť microSDXC kartou. Nechýba Wi-Fi b/g/n či Bluetooth modul, NFC by ste tu ale hľadali zbytočne. Samozrejmosťou je GPS/GLONASS, ale aj FM rádio.

Motorola G4
ZDROJ | Motorola

Moto G4 Plus

Vybavenejší model má prakticky rovnaké parametre, ako model Moto G4, no namiesto 2 GB RAM má novinka vo vyššej konfigurácii o 1 alebo 2 GB viac. Moto G4 Plus tak bude v predaji (zjavne podľa konkrétneho regiónu) s 2, 3 a 4 GB pamäťou RAM.

RECENZIALenovo Moto G4 Plus – prekvapivý výkon a výborné fotky

Výraznejším rozdielom je však použitie 16 Mpx CMOS OmniVision PureCell Plus snímača, ktorý sa chváli hybridným autofókusom na báze fázovej detekcie a laseru. Optika má rovnakú svetelnosť, ako model Moto G4 a ani rozlíšenie videa nie je rozdielne.

Tretím rozdielom je zabudovaný snímač odtlačku prsta. Oba modely majú pritom 3 000 mAh batériu, ktorá by mohla vydržať aj 2 dni bez nabíjačky. Na nabíjanie využívajú microUSB port.

 

Novinky sa na britskom trhu začnú predávať v lete za 169 libier (cca 216 €), resp. 199 libier (cca 254 €) za model G4 Plus. Kedy a za akú sumu sa dostanú na náš trh nie je zatiaľ známe.

Motorola
ZDROJ | Motorola

Na fotografie produktov stále čakáme.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku