Motorola Moto G 5G Plus ohuruje šesticou fotoaparátov na každú príležitosť

Mať vo vrecku smartfón s kvalitným fotoaparátom je už dnes v podstate štandard. Čo tak však mať vo vrecku hneď šesť fotoaparátov určených na rôzne príležitosti? Motorola Moto G 5G Plus to zvláda hravo aj napriek nízkej cene, ktorú kombinuje s náložou ďalších technológií a praktických funkcií.

Silné stránky smartfónu Motorola Moto G 5G Plus pri jeho všestrannej rýchlosti nekončia. Okrem výkonného čipsetu s podporou najnovších mobilných sietí 5G a svižnej CinemaVision obrazovky s 90 Hz obnovovacou frekvenciou sa totiž môžete tešiť aj na unikátny set šiestich fotoaparátov. Každý z nich má svoje unikátne schopnosti a účel. Poďme si ich teda postupne predstaviť.

Prvá dvojica fotoaparátov z celej zostavy je priamou súčasťou spomínanej CinemaVision Full HD+ obrazovky, kde sa aj napriek svojmu umiestneniu priamo v obrazovke vďaka priestrannej 6,7“ uhlopriečke s pomerom strán 21:9 na tejto ploche fotoaparáty opticky doslova strácajú. Stačí si však zapnúť aplikáciu fotoaparátu, snímanie otočiť na selfie a ich schopnosti zbadáte okamžite.

O tvorbu každodenných selfie záberov sa postará pravý fotoaparát z tejto dvojice, ktorý disponuje rozlíšením 16 Mpx. Aj keď môžete zábery tvoriť priamo v tomto rozlíšení, ešte lepšou voľbou je výber režimu s technológiou Quad Pixel, ktorá spája štyri susediace pixely do jedného. Výsledkom sú ešte jasnejšie, ostrejšie a všeobecne kvalitnejšie zábery a to aj v noci, kde väčšine fotoaparátov takpovediac „dochádza dych“.

Z času na čas sa naskytne situácia, kedy bežná selfie jednoducho nestačí, či už sa fotíte s väčšou skupinou ľudí, alebo sa chcete pochváliť krásnym výhľadom za vami. V takýchto situáciách vás už Motorola Moto G 5G Plus nenechá v štichu ani v prípade, že ste si so sebou zabudli vziať selfie tyč.

Pozrite siMotorola Moto G 5G Plus nás ohúrila rýchlosťou a to nielen vďaka podpore 5G!

Jej druhý predný fotoaparát je totiž na takéto fotografie priamo stvorený vďaka ultraširokouhlému objektívu, ktorý vám umožní zachytiť až 4-násobok priestoru oproti bežnému selfie fotoaparátu.

Štandardná vs. ultraširokouhlá selfie. Medzi fotografiami nie je žiaden vzdialenostný rozdiel, šírku záberu ovplyvňujú iba rozdielne objektívy.

Pri fotení skupinovej selfie fotografie sa navyše vďaka dômyselnej softvérovej obruči okolo aktívneho fotoaparátu už nikdy nepomýli, kam a do ktorého objektívu sa má pri fotení pozerať.

Celkom iný príbeh sa odohráva na opačnej strane smartfónu, kde sú umiestnené hneď štyri fotoaparáty. Prečo štyri? Každý fotoaparát sa v rámci tejto zostavy sústredí na iný druh fotografie, inú príležitosť a iné podmienky. Po ruke tak budete mať takú fotografickú výbavu, aká by vám vo svete bežných fotoaparátov zabrala celý ruksak.

Hlavnú úlohu v zadnej štvorici zohráva snímač s rozlíšením 48 Mpx, ktorý spája toto rozlíšenie s už spomínanou technológiou Quad Pixel na tvorbu úchvatných fotografií vo finálnom rozlíšení 12 Mpx, či už fotíte cez deň, alebo v noci. Technickými detailami sa však ani v prípade tohto fotoaparátu v praxi trápiť nemusíte. Stačí zapnúť fotoaparát a stlačiť spúšť. O zvyšok sa postará šikovný softvér, ku ktorému sa ešte dostaneme.

Podobne ako na prednej strane, aj tu hlavnému fotoaparátu sekunduje snímač s ultraširokouhlým objektívom, v ktorom sa tentokrát stretáva rozlíšenie 8 Mpx so 118-stupňovým uhlom záberu. Pre zachytenie celej panorámy mesta, krajiny alebo aj skupinovej fotografie v stiesnených podmienkach už vďaka tomuto fotoaparátu nemusíte urobiť krok späť, stačí si zvoliť správny režim fotografie jediným dotykom na obrazovke.

Keď už je reč o výbere správneho režimu, pri fotografovaní miniatúrnych detailov stačí v aplikácii fotoaparátu klepnúť na režim Makro. Do práce v tej chvíli nastúpi tretí, 5 Mpx snímač Macro Vision špeciálne navrhnutý na snímanie detailov zo vzdialenosti 2 centimetrov. Môže to znieť zvláštne, no makro fotografia je skutočne zábavná, čomu odpovedá napríklad aj fakt, že na sociálnej sieti Instagram nájdete pod značkou #macrophotography už viac ako 11 miliónov fotografií. Teraz sa k tomuto trendu môžete pridať aj vy.

Štvrtý a teda posledný snímač zo zadnej zostavy dopomáha hlavnému fotoaparátu snímať hĺbku obrazu, teda rozpoznať, ktoré osoby či objekty stoja v rámci snímky v popredí a ktorá časť fotografie by mala byť pozadím. Spojením dát z oboch snímačov dokáže Motorola Moto G 5G Plus vytvárať efektné portrétové fotografie rozmazaným pozadím, teda s tzv. bokeh efektom, pri ktorom si dokonca už priamo pri fotení môžete upravovať mieru rozmazania.

To je však stále iba hardvérová časť fotoaparátov, ktorú v smartfóne Motorola Moto G 5G Plus dopĺňa rovnako robustný softvér. Aj keď totiž ide po technologickej stránke o naozaj komplexný systém fotoaparátov, po softvérovej stránke pôsobí tento systém jednoliato, jednoducho a intuitívne. Stačí stlačiť spúšť a o to, aby ste do rúk dostali čo najkvalitnejší záber, sa už postará inteligentný softvér.


Pri spomínanej technológii Quad Pixel softvérová stránka fotoaparátu iba začína. Motorola Moto G 5G Plus podobným spôsobom automaticky prispôsobuje nastavenia fotoaparátu podľa toho, čo práve fotíte a v prípade potreby vám dokonca dokáže navrhnúť, aby ste sa radšej prepli z režimu štandardnej fotografie napríklad do režimu Makro alebo Nočné videnie.

V prípade druhého spomínaného režimu dokáže softvér inteligentne predĺžiť uzávierku fotoaparátu tak, aby sa do snímača dostalo adekvátne množstvo svetla pre prirodzene vyzerajúcu nočnú fotografiu. Nočný režim vďaka tomuto systému dokáže vykúzliť jasné nočné fotografie aj z takmer úplnej tmy. Dlhú expozíciu však môžete využiť aj na tvorbu fotografií s obľúbeným mestským efektom svetelných stôp za autami.

A čo nahrávanie videa? Po tomto všetkom vás už zrejme ani neprekvapí, že Motorola Moto G 5G Plus patrí aj v tomto smere medzi špičku na trhu a tak jej nerobí problém ani nahrávanie videa v 4K UHD rozlíšení za pomoci pokročilej elektronickej stabilizácie obrazu. Okrem režimu spomaleného a časozberného videa navyše schopnosti fotoaparátu dopĺňa špeciálny videorežim Makro, v ktorom využijete schopnosti snímača Macro Vision na maximum.

O rôzne režimy pre fotenie a nahrávanie videa v prostredí fotoaparátu tohto smartfónu rozhodne nie je núdza. Ak ste už mali tú česť so smartfónmi značky Motorola, v ponuke vás určite poteší režim Výrez pre inteligentné odstránenie pozadia za osobami, režim Zvýraznená farba, ktorý dokáže inteligentne zvýrazniť jedinú farbu na čiernobielych záberoch či režim Kinematograf, ktorý vám umožní vytvárať vlastné unikátne GIF animácie.

Ak vás fotografické schopnosti smartfónu Motorola Moto G 5G Plus zaujali, spolu so silikónovým obalom a nabíjačkou TurboPower si ho môžete zakúpiť za odporúčanú cenu 399 €. Motorola Moto G 5G Plus toho ponúka oveľa viac a tak nás určite nezabudnite sledovať aj o týždeň, kedy vám o nej prezradíme viac.

Na príprave článku sme spolupracovali so spoločnosťou Lenovo.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku