Motorola moto g⁷ power vydrží až 60 hodín na jedno nabitie!

Smartfóny sú čoraz väčšie, výkonnejšie a plnšie užitočných funkcií, no stále väčšina z nich vydrží na jedno nabitie ledva jeden deň. To však neplatí pre smartfón Motorola moto g⁷ power, ktorý vás nenechá v štichu ani po dvoch dňoch plnohodnotného používania.

Aktuálna ponuka smartfónov Motorola moto g obsahuje ideálny smartfón pre každého a už názov moto g⁷ power hovorí o tom, že tento model je určený pre tých, ktorým najviac záleží na sile. Tú Motorola moto g⁷ power reprezentuje najmä veľkokapacitnou batériou, ale aj výkonným čipsetom.

Vstavaná batéria má kapacitu 5 000 mAh, vďaka čomu Motorola moto g⁷ power bez problémov vydrží na jedno nabitie aj viac ako dva dni. Nabíjať tak veľkú batériu by samozrejme trvalo príliš dlho, nebyť rýchlej nabíjačky turbopower, ktorá dokáže už za 15 minút nabiť smartfón na ďalších 9 hodín prevádzky.

Druhým aspektom stojacim za prívlastkom „power“ je osem-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 632 fungujúci na frekvencii 1,8 GHz, ktorý dokáže poskytnúť vysoký výkon a zároveň šetriť batériu. Spolu s grafickým jadrom Adreno 506 a 4 GB pamäťou RAM sa stará o plynulý chod systému, aplikácií a aj tých najnáročnejších hier.

Práve na hry, ale aj filmy a videá, je ako stvorený 6,2-palcový HD+ displej s pomerom strán 19:9. Tento na prvý pohľad nezvyčajný pomer strán vám umožní zahĺbiť sa do filmov, hier, ale aj prehliadania internetu a čítania kníh ešte lepšie, než kedykoľvek predtým.

Pozrite siMotorola moto g⁷ plus – poznáte lepší smartfón do 300 eur?

Súčasťou obrazovky, respektíve systému, je aj obľúbená Moto Obrazovka, ktorá vám umožní zobraziť čas, dátum, informácie o nabití batérie a prichádzajúce upozornenia aj na vypnutej obrazovke. Samozrejme by to nebol smartfón z rodiny moto g, ak by mu chýbali Moto Akcie.

Tie vám napríklad umožnia odomknúť smartfón nadvihnutím zo stola, aktivovať tichý režim položením smartfónu displejom nadol, zmenšiť používateľské prostredie potiahnutím prstom a mnoho ďalších úkonov, ktoré by vám bez Moto Akcií trvalo vykonať omnoho dlhšie.

Tieto šikovné funkcie však nie sú v moto g⁷ power prítomné na úkor celkovej rýchlosti a bezpečnosti systému. Jednou z priorít Motoroly je poskytnúť majiteľom nových smartfónov čo najčistejší operačný systém bez zbytočného softvéru navyše. V tomto prípade tak Motorola moto g⁷ power poskytuje najnovší Android 9 Pie s najnovšími bezpečnostnými aktualizáciami od spoločnosti Google.

Motorola moto g⁷ power je tak jeden z mála smartfónov, pri ktorom si nemusíte robiť starosti o stav batérie ani počas celého víkendu bez prístupu k nabíjačke. Ak sa vám už ale naskytne príležitosť na nabíjanie, spoľahnúť sa môžete na rýchlu nabíjačku turbopower, ktorú nájdete spolu so silikónovým obalom priamo v štandardnom balení napriek nízkej cene 209 eur.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Motorola.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku