Motorola moto g⁶ a moto g⁶ plus ozvláštnia vaše fotky

Šikovné Moto Akcie, ktoré nájdete v najnovších smartfónoch Motorola moto moto g⁶ a moto g⁶ plus, sme si predstavili v predchádzajúcom článku. Tentokrát sa pozrieme na duálny fotoaparát noviniek, ktorý dokáže vďaka širokej škále režimov vytvárať skutočne unikátne fotografie.

Novinky Motorola moto g⁶ a moto g⁶ plus disponujú duálnymi fotoaparátmi, v oboch prípadoch s rozlíšením 12 a 5 Megapixelov. Toto duo dokáže vďaka rôznym zabudovaným režimom vytvárať zaujímavé fotografie a samozrejme aj videá. Ukážeme vám fotografické režimy, ktoré využívajú hardvér fotoaparátu na maximum. Budete nadšení.

Portrét

Tvorba fotografií s rozostreným pozadím už nejakú dobu nie je výsada iba drahých fotoaparátov, dokážu to aj smartfóny Motorola moto g⁶ a moto g⁶ plus, práve vďaka duálnemu fotoaparátu. Nemusíte sa starať o komplikované nastavenia, či hľadanie tej správnej vzdialenosti.

Vstavaný režim Portrét vás navedie na správnu vzdialenosť, z ktorej by ste mali osobu či objekt fotiť a posuvníkom následne upraviť úroveň rozmazania, aby výsledná fotografia zodpovedala vaším predstavám. Je to jednoduché a pritom sa môžete nielen na sociálnych sieťach pochváliť skutočne vydarenými zábermi, ako profesionáli.

Vyrezanie

Vyššie spomínaný režim Portrét pre rozmazanie pozadia využíva systém duálneho fotoaparátu, ktorý mu umožňuje detegovať hĺbku scény. O túto výhodu duálneho fotoaparátu sa opiera aj režim Vyrezanie, ktorý pozadie nerozmazáva, ale umožňuje všedné pozadie nahradiť iným, zaujímavejším pozadím.

V režime Vyrezanie môžete zachytiť osobu alebo predmet a fotoaparát automaticky odstráni za objektom pozadie. Odstránené pozadie následne môžete nahradiť úplne novým pozadím, vďaka čomu si môžete vytvoriť unikátny portrét aj bez toho, aby ste použili zelené plátno, falošné pozadie alebo profesionálny editor fotografií. Všimnite si našu ukážku, kde sme drevený kvet vsadili do prostredia púšte.

Zvýraznená farba

Farebný efekt, ktorý je väčšinou výsadou špecializovaných fotografických aplikácií, ponúkajú smartfóny Motorola moto g⁶ a g⁶ plus priamo v aplikácii fotoaparátu. Režim Zvýraznená farba vám umožní vybrať si jednu farbu, ktorá na fotografii zostane a zvyšok scény fotoaparát vykreslí monochromaticky.

Dotykom si zvolíte, ktorú farbu chcete zvýrazniť a posuvníkom priamo pri fotografovaní môžete ovládať úroveň odfarbenia scény. V živom náhľade uvidíte, ako bude finálny výsledok vyzerať ešte pred zachytením snímky.

Pozrite siMoto Akcie v Motorole moto g⁶ a moto g⁶ plus si zamilujete

Manuálny režim

Automatický režim a doplnkové fotografické režimy sú samozrejme v mnohých situáciách užitočné, no ak chcete mať hardvér skutočne pod kontrolou, správnou voľbou je manuálny režim. V tomto režime môžete ovládať ostrenie, vyváženie bielej, rýchlosť uzávierky, ISO a samozrejme aj expozičnú hodnotu.

V nastaveniach fotoaparátu si taktiež môžete zapnúť pomocnú mriežku a okrem toho tu nájdete aj nastavenia veľkosti fotografií a pomeru strán, v ktorom má fotoaparát zábery ukladať. Manuálny režim vám skutočne umožní vyhrať sa so snímanou scénou, a to je dobre.

Panoráma a skupinový autoportrét

Panoramatické fotografie sú najlepším spôsobom, ako môžete v jednej fotografii zachytiť celú scénu, ktorá vás obklopuje. Fotoaparát v smartfónoch Motorola série G obsahuje nie len klasické horizontálne panoramatické fotografie, ale aj vertikálne.

Vďaka tejto možnosti už nebudete mať v rámci letných výletov problém zachytiť krajinnú scenériu, ale napríklad aj interiér vysokých kostolov. Panoramatický režim dokonca funguje aj s použitím predného fotoaparátu, čo vám umožní vytvárať skupinový autoportrét.

ZDROJ | Motorola
ZDROJ | Motorola

Skener textu a filtre tváre

Predchádzajúce režimy sú zamerané na tvorbu štandardných a umeleckých fotografií, no Motorola vo svojej aplikácii fotoaparátu nezabudla ani na praktické a zábavné režimy. Režim Skener textu vám umožní pomocou fotoaparátu naskenovať text z niekoľkých jazykov, aby ste ho následne mohli pohodlne upravovať a kopírovať do ďalších aplikácií.

Režim Filtre tváre vám naopak umožní vniesť do vašich fotografií štipku zábavy s filtrami na tvár, medzi ktorými nájdete výzor astronauta, mačky, speváka či jednorožca a mnoho ďalších.


Veríme, že vás možnosti fotoaparátov v novinkách Motorola príjemne prekvapili. Ak sa vám nové smartfóny Motorola páčia, potešíme vás aj informáciou o ich cenách. Motorolu moto g6 totiž kúpite za 249 € a väčší model Motorola moto g6 plus za 299 €.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Motorola.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku