Motorola má Moto Mod na pripojenie k 5G internetu

ZDROJ | Motorola

O mobilnej 5G sieti sa hovorí čím ďalej tým častejšie, no stále sme sa jej reálne nedočkali. Motorola však prišla s riešením Moto Modu, ktorý 5G sieť podporuje.

Napriek vývoju technológie 5G siete na ňu väčšina smartfónov pripravená nie je. Motorola chce dosiahnuť prvenstvo so smartfónom Z3.

Motorola má so smartfónom Z3 odvážne plány a chce z neho spraviť prvý 5G smartfón. Samotný Moto Mod disponuje hrubou stenou, ktorá sa vo vrchnej časti zväčšuje. Práve na tomto mieste sa nachádzajú extra antény, ktoré dokážu spracovať 5G signál.

Zaujímavý nápad umožní tak Motorole pridať 5G sieť do smartfónu, ktorý je už na trhu. Zároveň je to perfektná reklama na Moto Mody, ktoré sú napriek užitočnosti trochu nedocenené. Niet sa čomu diviť. 5G internet je oveľa lepšie lákadlo ako Power Bank či stereo reproduktor, ktoré sme mali možnosť vidieť na Moto Modoch.

ZDROJ | Motorola

Pozrite si6 dôvodov, prečo si zaobstarať smartfón Motorola moto g⁶/g⁶ plus

Mod bude využívať Qualcomm x50 a x24 modem, ktorý sa postará o prenos 3 gigabitov za sekundu. Súčasťou módu je aj 2 000 mAh batéria, ktorá dobije váš smartfón.

Moto Mod bude podobne ako ostatné, kompatibilný so všetkými smartfónmi Motorola Z do roku 2019. Práve v tomto období sa hovorí o spustení mobilnej 5G siete pre verejnosť.

Čo sa týka samotného smartfónu Z3, dostupný by mal byť exkluzívne cez sieť Verizon, ktorá na 5G sieti aj pracuje a to od 16. augusta 2018. Zaujímavosťou smartfónu bude čítačka odtlačku prstu umiestnená na boku.

ZDROJ | Motorola

Pozrite siNástup 5G do praxe sa blíži: Qualcomm predstavil prvý integrovaný modul 5G

Vo vnútri smartfónu nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB RAM 64 GB úložisko, microSD slot, duálny 12 Mpx fotoaparát. Novinka bude mať 6″ AMOLED displej a predávať by sa mal za cca 480 dolárov.

5G sieť je budúcnosť, ktorej sa už nevieme dočkať. Nielenže zrýchli browsovanie stránok, ale umožní lepšie streamovanie vo vysokej kvalite vrátane 4K Ultra HD. Zároveň umožní bezproblémové hranie online VR a AR hier na mobilných zariadeniach.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku