Motorola má 2 nové smartóny za 299 €, každý chce zaujať inak

Motorola moto G pro alebo Motorola one fusion+? Na Slovensku pribudli dve novinky výrobcu Motorola s identickou cenou, no rozdielnymi vlastnosťami. Ktorý by ste si vybrali vy?

Motorola ukázala dva nové modely, ktoré sa v týchto dňoch dostali na náš trh. Oba budú lákať na príjemnú cenu 299 eur, avšak každý svojím spôsobom.

Ak máte radi dotykové pero a možno ste pokukovali po známom ale pomerne drahom smartfóne Samsung Galaxy Note, potom sa pozrite na Motorolu moto G pro. Tento smartfón má totiž vo svojom tele ukrytý stylus a dokáže s ním ovládať napríklad aj poznámky Google Keep.

Motorola tento smartfón označuje ako biznis model, práve kvôli možnostiam, ktoré ponúka stylus. Stylus nájdete v tele novinky, a to v pravej spodnej hrane. So stylusom môžete upravovať rôzne dokumenty, vytvárať screenshoty a písať priamo do fotografií či web stránok, ktoré ste práve prezerali.

Stylus funguje aj pri známej funkcii Kinematograf, vtedy môžete nechať niektorú časť fotografie animovanú. So stylusom tak viete detailnejšie vybrať jednotlivé plochy určené na animáciu. Menu pre stylus nájdetete po kliknutí na ikonu pera.

Orientácia na biznis je citeľná aj vďaka tomu, že ide o tzv. Android Enterprise ready telefón, ktorý si spoločnosti dokážu prispôsobiť vlastnými nastaveniami a prístupmi pre zamestnancov. Novinka je pritom slušne vybaveným smartfónom, okrem čistého Android 10 (patrí do rodiny Android one s garanciou aktualizácií) tu nájdete procesor Snapdragon 665 a 4 GB RAM. Výhodou má byť aj interná pamäť 128 GB s možnosťou rozšírenia pamäťovými kartami.

Telo ukrýva 4 000 mAh batériu a vzadu nájdete trojicu fotoaparátov či laserové zaostrovanie. Hlavný fotoaparát má 48 Mpx rozlíšenie, nechýba mu Quad Pixel technológia a okrem neho tu nájdete Macro Vision 2 Mpx snímač či 16 Mpx Action Cam. Práve akčná kamera je zaujímavá tým, že aj počas nahrávania vo vertikálnej polohe nahrávate video v horizontálnom formáte.

Displej novinky má 6,4-palca, nechýbajú dokonca ani stereo reproduktory po jeho stranách.

Ak stylus nie je pre vás zaujímavý, čo tak namiesto moto G pro ísť do novej one fusion+? Tento smartfón získate dokonca okrem modrej aj v bielom prevedení. Všimnite si dokonca biele rámčeky okolo displeja. Na pohľad ide o vcelku výnimočnú novinku.

Pri cene 299 eur sa môžete tešiť na fotoaparát až so 4 snímačmi. Hlavnému 64 Mpx snímaču sekunduje 8 Mpx ultra-širokouhlý snímač, 5 Mpx snímač Macro Vision a 2 Mpx snímač hĺbky záberu. Samozrejmosťou je množstvo známych režimov ako je Night Vision, Best shot, Kinematograf a nechýba možnosť ukladať fotografie do formátu RAW.

Zaujímavá je však selfie kamera. Tá sa vysúva z hornej časti smartfónu a tak v displeji nie je nutný žiadny výrez. Ide pritom o 16 Mpx snímač s množstvom režimov, vďaka ktorým vytvoríte pekné portréty aj v horšom osvetlení.

Mechanizmus vysúvania je úplne tichý a dokonca výrobca myslel aj na jeho ochranu pri páde. Ak vám one fusion+ spadne, fotoaparát sa automaticky zasunie. Fotoaparát výrobca nazval pop-up kamerou.

Veľký 6,5-palcový displej Total Vision v Motorola one fusion+ ako jeden z mála telefónov v tejto cenovej hladine získal certifikáciu YouTube Devices vďaka technológii HDR 10. Videá by ste si tak mali užiť lepšie ako na iných zariadeniach. Pomer strán dipleja je 19,5:9, takže sa novinka dobre drží v ruke a pritom vidíte množstvo textu pri listovaní web stránok na výšku.

Rozhodne poteší aj 5 000 mAh batéria, výdrž by mala byť 2 dni bez zaváhania. Opäť aj tu 128 GB internú pamäť môžete rozšíriť pamäťovými kartami, pričom podprované sú karty až do kapacity 1 TB. A samotný hardvér tiež stojí za zmienku, vo one fusion+ dostanete Qualcomm Snapdragon 730 a 6 GB RAM. Za povšimnutie stojí aj možnosť personalizácie novinky vďaka My UX, kde si prispôsobujete dizajn používateľského prostredia.

A ešte jedna výnimočnosť. Motorola one fusion+ má na tele aj samostatné hardvérové tlačidlo Google, ktorým si môžete spustiť Google asistenta. Toto tlačidlo však nie je možné preprogramovať na iné využitie.

A ešte raz pekný pohľad na vysúvajúci sa pop-up fotoaparát.

Komentáre k článku