Motorola iPhone X, pardon, P30 je realitou

ZDROJ | Motorola

Čínske Lenovo sa na domácom trhu pod značkou Motorola rozhodlo predstaviť model iPhone X. Pardon, moja chyba, pomýlil ma vzhľad, je to Motorola P30. Nie je však jediná, podobných klonov Apple iPhone X je oznámených už niekoľko, no tento je azda najvernejší. Od giganta ako Lenovo to ale asi nikto nečakal.

Pozrite siLenovo Z5 – z revolučného modelu je napokon obyčajný smartfón

ZDROJ | Motorola

Motorola P30 akoby z oka vypadla top-end modelu amerického Apple, iPhone X. Dokonca je podobný aj dizajn uzamknutej obrazovky na počítačovom renderi…

ZDROJ | Apple

Ešteže má Apple vlastný hardvér, inak by sme tu mali dokonalú kópiu s logom kedysi slávnej značky Motorola. Vo vnútri modelu P30 je osadený Snapdragon 636 s 8 jadrami a taktom 1,8 GHz. Sekunduje mu slušných 6 GB RAM a grafický čip Adreno 509. Prečo ale Lenovo nestavilo na top model Snapdragon 845 je záhada. Máme sa dočkať ešte vybavenejšej kópie iPhonu, ale až toho nového po jeho jesennom predstavení?

ZDROJ | Motorola

V predaji bude P30-tka vo viacerých farbách (Ice White, Bright Black a Aurora Blue) a dvoch konfiguráciách – s 64 a 128 GB pamäťou. Na rozdiel od iPhonu X, Motorola P30 má na tele aj slot na microSDXC kartu.

IPS displej s vykrojením a zaoblenými hranami, ako cez kopírák z iPhonu X, má až 6,2″, pomer strán 18,7:9 a rozlíšenie 1 080  x 2 246 px. Rozmery novinky sú vraj 155,5 x 75,95 x 7,69 mm, hmotnosť sa ustálila na 170 gramoch.

ZDROJ | Motorola

Na zadnej strane ste nemohli prehliadnuť identicky uložený duálny fotoaparát, ako má… áno, iPhone X. V tomto prípade má 16 + 5 Mpx rozlíšenie a je pod optikou so svetelnosťou f/1,8, resp. f/2,2. Na ostrenie používa detekciu fázového posunu (PDAF), v tme si pomôže dual-tone LED bleskom. Ultra HD video v tomto prípade ale nečakajte, Full HD je maximom.

ZDROJ | Motorola

Vzadu nechýba ani snímač odtlačku prsta, v ktorom je gravírovavné logo Motorola. Nad displejom je 12 Mpx webkamera s f/2,0 optikou a Full HD videom.

V spodnej časti je USB-C port medzi dvojicou mriežok reproduktorov, hore 3,5 mm audio port. Tak predsa len má P30 aj čosi iné, ako jej vzor. Batéria s kapacitou 3 000 mAh využíva aj 18W rýchlonabíjanie.

ZDROJ | Motorola

Operačný systém je Android 8.0 s nadstavbou ZUI 4.0. Telefón je aktuálne pre domáci čínsky trh. Vzhľadom na dizajn je otázne, či sa dostane aj za jeho hranice. Cenou by ale potešil mnohých. 64 GB verzia má stáť 1 999 CNY (cca 255 €), 128 GB verzia vyjde na 2 099 CNY (cca 268 €).

ZDROJ | Motorola

ZdrojMotorola.cn

Komentáre k článku