Motorola Droid X2: v starom tele nový duch

Motorola vydala nástupcu svojho úspešného modelu Droid X. Úspešný bol síce iba za našimi hranicami, ale na tom nie je nič neobvyklé. Novinka potvrdzuje, že jablko nepadá ďaleko od stromu, a tak sa dizajn na 95% vôbec nezmenil. Prestavbou prešla hlavne vnútorná časť, ktorá sa teraz pýši dvojjadrovým procesorom, či dokonca podporou LTE.

Motorola Droid X2

Americký výrobca, ktorý na Európu takmer úplne zabudol začne predávať nové Motoroly Droid X2 už tento alebo budúci mesiac. Vzhľad smartfónu zostal takmer nedotknutý, a tak tu máme aj v tomto prípade veľký dotykový displej, pod ním štyri hardvérové tlačidlá a telo z plastu a kovu. Aj keď je vo svete LTE sietí ako šafranu, Motorola aj tak opatrila svoj najnovší Droid týmto modulom. Páči sa mi, že aj takto výrobcovia mobilných telefónov urýchľujú výstavbu nových 4G sietí (brandovaná verzia pre Sprint sa zdá, že neobsahuje podporu LTE). Napriek tomu, že dizajn inovovaný nebol môžeme sa tešiť  na nové výkonné útroby Droidu X2. Osadený procesor je už dvojjadrový, presnejšie sa jedná o Tegru 2 AP20H s taktom na úrovní 1 GHz. Displej sa zlepšil a zostal na poslednej prijateľnej veľkosti pre smartfón s 4,3“ a jeho rozlíšenie poskočilo na qHD (540 x 960 b.). Operačný systém bol v skúšobných vzorkách zatiaľ len Android 2.2, no vo finálnej verzii by určite mal byť na úrovni verzie Android 2.3. Pamäť RAM dosahuje 512 MB a pamäť ROM sa zastavila na 2 GB. Vnútorná pamäť má 6 GB, no našťastie poskytuje možnosť rozšírenia cez microSD alebo microSDHC karty.

Motorola Droid X2

Fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpx a našťastie zaostruje autofokusom, nie ako niektoré iné značky. Ako v minulom modely na blesk slúži dvojica LED diód. Videozáznam nahráva v 720p pri 26 až 30 snímkach za sekundu. Novinka dokáže prehrávať aj FullHD video, no nemôžem spresniť v akých formátoch. Bezdrôtové technológie pre prenos dát, ktoré ovláda sú Bluetooth 2.1, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a aj stále populárnejšie DLNA. Prirodzene obsahuje aj čip pre prijímanie signálu GPS. Nový Droid X2 sa nabíja cez microUSB, obsahuje aj klasicky 3,5 mm audio konektor a micro HDMI vo verzii 1.4. Ďalšie dôležité detaily vrátane ceny alebo batérie nie sú ešte známe, no unikli niektoré fotky a aj video s testom v známom benchmarku pre Android, Quadrant Standard, kde výsledné hodnotenie ešte testovacieho kusu bolo úctyhodných 2453 bodov.  

Motorola Droid X2

foto: Motorola, technobuffalo.com

Komentáre k článku