Moto Z2 Force Edition – tenká vlajková loď s nerozbitným displejom

ZDROJ | Motorola

Lenovo pod značkou Moto predstavilo nástupcu minuloročného odolného smartfónu Moto Z Force. Novinka je tenšia, vybavenejšie a má aj duálny fotoaparát.

ZDROJ | Motorola

Po modeli Moto Z2 Play prichádza na rad konečne aj na vybavenejší, ale aj drahší model Z2 Force, čoby vlajkovú loď spoločnosti. Novinka je pritom ešte tenšia, ako predchodca, ale iba o desatiny milimetra. Navyše stále ponúka nerozbitné sklo ShatterShield.

https://www.youtube.com/watch?v=_9wwcWhXzno

Pod ním je 5,5″ POLED displej s rozlíšením 1 440 x 2 560 px, 535 PPI. Pod displejom nechýba hardvérové tlačidlo domov s čítačkou odtlačkov prstov, okolo neho sú dotykové ovládacie tlačidlá Androidu. Nad displejom je 5 Mpx webkamera s Full HD videom, LED bleskom a f/2,2 optikou.

ZDROJ | Motorola

V tele je osadený špičkový procesor Snapdragon 835 s grafikou Adreno 540 a stále dostatočnou 4 GB pamäťou RAM. O výkon tak núdza nebude určite. Telo je vyrobené z hliníkovej zliatiny 7 000.

https://www.youtube.com/watch?v=Jzj6AtzJ4ik

Aj napriek minimálne zmenenej zadnej strane kvôli Moto Mods nadstavcom, výrobca dokázal do kruhovej časti pôvodného modelu vtesnať 2 objektívy so svetelnosťou f/2,0, pod ktorými je dvojica 12 Mpx CMOS snímačov. Jeden je pritom iba čiernobiely, druhý s RGB maticou. Funguje tak ako pri modeloch od Huawei.

ZDROJ | Motorola

Ultra HD video pri 30 fps je samozrejmosťou. Rovnako nechýba ani množstvo softvérových vychytávok pre zlepšovanie záberov. Určite poteší prítomnosť autofókusu na báze fázovej detekcie (PDAF) v kombinácii s laserovým ostrením, ale aj optická stabilizácia.

https://www.youtube.com/watch?v=RObN1SV4G60

Vo výbave pritom nechýba nič dôležité. Samozrejmosťou je LTE-A s VoLTE, Wi-Fi s MIMO, Bluetooth 4.2 s updatom na 5.0, NFC či USB-C na nabíjanie 2 730 mAh batérie. V predošlom modeli mala však kapacitu až 3 500 mAh.

V spodnej časti zadnej strany je už známy konektor pre pripájanie Moto Mods. Lenovo Moto ako jediný výrobca udržal svoj sľub (viď LG, ktoré moduly zrušilo už po prvom modeli) a stále ponúka smartfón, ku ktorému pripojíte nielen staršie, ale aj nové Moto Mods.

ZDROJ | Motorola

Jedným z nich je  360 Camera Moto Mod s možnosťou natáčania 360° videí v 4K rozlíšení. O tom silno pochybujem, rozlíšenie videa bude zhruba 4 000 x 2 000 px, čo ale pri pohľade na výsek videa nie je 4K, ale ani nie HD. Kamerka má stáť 299 dolárov.

Lenovo Moto Z2 Force nie je zatiaľ pre náš trh dostupné ani slovom. V domácich USA sa má predávať už v najbližších dňoch za cenu okolo 750 dolárov.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku