Motion Sonic – vytvárajte hudbu pohybmi tela

Motion Sonic je wearables experiment, ktorý bude vytvárať hudbu na základe tanečných pohybov majiteľa. Celý projekt však pôsobí rozporuplne.

https://youtu.be/0IgCunq2Sbs

Náramok s názvom Motion Sonic ukázala spoločnosť prednedávnom v americkom Austine. Okrem iných zaujímavých projektov tak do škály prototypov pribudli aj wearables, ktoré sme tu ešte nemali.

ZDROJ | Sony

Motion Sonic v sebe majú zabudované senzory, medzi ktoré patrí i 6-osový pohybový senzor. Ďalej tu nájdeme i mikrofón. Všetky tieto merače zbierajú dáta, akými sú samotné pohyby a ich rýchlosť či rotácia.

ZDROJ | Sony

Zariadenie ich následne premení na zvuk. Môže ísť o náhodné tóny, takty alebo aj imitáciu hudobných nástrojov. Hranie na gitare do vzduchu tak možno bude v budúcnosti sprevádzané skutočnými zvukmi nástroja.

Pozrite siApple Music vs Spotify vs Deezer vs Hudba Google vs Tidal. Čo kto ponúka?

Náramok ku svojej funkcionalite potrebuje i Bluetooth reproduktor, nakoľko sa v jeho tele žiaden nenachádza. Používateľ tak nemôže očakávať hudobný sprievod kedykoľvek sa mu zachce.

ZDROJ | Sony

Samotné video na nás veľký dojem nespravilo tiež. Ide o náhodné tóny, ktoré sa do hudobného podkladu veľmi nehodia. Ak sa niekedy Sony rozhodne presadiť Motion Sonic na trhu, čaká ich ešte veľa práce.

ZdrojSony

Komentáre k článku