Moshi Voice Control Reflection Clock: budík, ktorý vás počúva

Kvalita celého dňa často závisí už od toho, ako sa zobudíte. Ak vám zvoní budík, vy ho nemôžete nahmatať a kvôli tomu zobudíte všetkých vašich blízkych, s ktorými sa následne pohádate, zrejme to príjemné naladenie do dňa nebude. Riešení je niekoľko – jedným z nich je inteligentný budík od Moshi.

Moshi Voice Control Reflection Clock

Že je ranné vstávanie citlivá záležitosť, vedia aj výrobcovia elektroniky a gadgetov. Spoločnosť Yamaha nedávno predstavila sústavu, ktorá filtrovaním frekvencií hudby a pomalým zvyšovaním hlasitosti pre vás zabezpečí príjemné vstávanie (Yamaha TSX-140 vás zobudí s citom), gadget od spoločnosti Moshi využíva trochu iný postup. Všetko je založené na „technológii, ktorá počúva“, teda ovládaní zariadenia hlasom. Celkovo budík pochopí až jedenásť hlasových príkazov, môžete teda okrem iného nastaviť čas budenia, odložiť budík (štandardne o 9 minút), zadať poznámku, zistiť vonkajšiu teplotu, a to všetko len slovami.

Moshi Voice Control Reflection Clock

Aby si budík svoju cenu zaslúžil, obdaril ho výrobca aj zopár nadštandardnými funkciami. K nim patrí spomínané meranie vonkajšej a vnútornej teploty, až 8-minútové hlasové poznámky, a samozrejme dvojica budení s možnosťou odloženia. Budúci majitelia určite ocenia aj možnosť zmeniť jas displeja, vďaka čomu sa žiadne oslepovanie v noci nekoná. Gadget je dostupný za cenu približne 45 €.

Komentáre k článku