Montblanc Summit 2 – najmodernejšie technológie ukryté v elegantnom tele

Inteligentné hodinky neustále vylepšujú svoj dizajn. Nové Montblanc Summit 2 ponúkajú okrem nádherného spracovania aj najnovší čip od Qualcommu.

Väčšina elegantných smart hodiniek ponúka iba minimum inteligentných funkcií. To chcú zmeniť hodinky Montblanc Summit 2. Elegantný dizajn kombinuje prémiové materiály a unisex spracovanie. Tradičný Montblanc ciferník dopĺňa zabudovaný Wear OS 2.1 systém.

ZDROJ | Montblanc

Pozrite siMontblanc Summit – ďalšie luxusné smart hodinky na trhu

Materiály tvorí oceľ, titán a zafírové sklo. Po stránke ovládania, hodinky disponujú otáčavou korunkou podobnou akú majú Apple Watch a dvomi programovateľnými tlačidlami. Na výber tiež máte 11 remienkov, ktoré si viete na hodinkách vymieňať. Okrem koženého či gumeného, si môžete vybrať aj oceľový či látkový.

Z funkcií hodinkám nechýba snímač srdcového tepu, GPS, odolnosť voči vode do 50 metrov, NFC spolu s Google Pay a rôzne ďalšie funkcie, ktoré sú bežne dostupné pre Wear OS operačný systém.

Hodinky sú vhodné pre športovcov, no tiež na bežné nosenie, keďže integrujú smart notifikácie z vášho telefónu. Montblanc Summit 2 si viete prepojiť ako s Android telefónmi, tak aj s iOS zariadeniami.

ZDROJ | Montblanc

Pozrite siMontblanc Augmented Paper – luxusný, elegantný písací set

Ide o prvé smart hodinky, ktoré budú disponovať procesorom Qualcomm Snapdragon 3100. Nový procesor má zabezpečiť dlhšiu batériu a vylepšený výkon. Na stránke Montblanc sa píše, že hodinky by mali vydržať maximálne jeden týždeň pri móde, ktorý zobrazuje iba čas. Otázne je, koľko vydržia pri využívaní smart funkcií.

Vo vnútri tiež nájdeme 1 GB RAM a 8 GB úložisko. Cena za hodinky Montblanc Summit 2 sa začína na 995 dolároch v závislosti od použitých materiálov. Pri takejto vysokej cene budú švajčiarske hodinky určené hlavne tým, ktorým ide v prvom rade o dizajn. Bohatšie funkcie ponúkajú hodinky od Garminu prípadne nové Apple Watch 4, ktoré sú o vyše polovicu lacnejšie.

ZdrojMontblanc

Komentáre k článku