Monitory Eve Spectrum sú pripravené na PS5 a nový Xbox, podporujú HDMI 2.1

ZDROJ | Eve

Herné monitory Spectrum, ktoré vyvinula francúzska spoločnosť Eve v spolupráci so svojimi skalnými fanúšikmi, sa pomaly blížia k svojmu vydaniu. Mení sa tak aj ich cena a niektoré špecifikácie, vďaka ktorým sú lepšie pripravené aj na herné konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X.

Ako to v prípade každej crowdfundingovej kampane býva, aj monitory Eve Spectrum boli zo začiatku kampane pre skorých príjemcov dostupné za výhodnejšiu cenu. Keďže sa však blíži ich oficiálne vydanie na trh, ich cena musí prirodzene stúpnuť. Nejde však o žiadne závratné zdražovanie.

Základný model Spectrum QHD 144 Hz, ktorý bol ešte na začiatku predávaný za 349 dolárov, bude vo finále stáť 389 dolárov, resp. 389 eur. Stredný model Spectrum QHD 240 Hz s doterajšou cenou 489 dolárov stúpol na 529 dolárov, resp. 529 eur a najvyšší model Spectrum 4K 144 Hz z 589 eur na 629 eur.

ZDROJ | Eve

Zdražovanie však neprichádza „len tak“ a spoločnosť Eve na oplátku vylepšuje niektoré parametre pripravovaných monitorov. Modely Spectrum QHD 240 Hz a Spectrum 4K 144 Hz sa po novom dočkajú dvojice portov HDMI 2.1, ktoré podporujú prenos obrazu v 4K UHD rozlíšení pri 120 Hz frekvencii, ako aj ďalšie variabilné obnovovacie frekvencie.

ZDROJ | Eve

Tento upgrade možno nie je tak náhodný, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Rozlíšenie 4K UHD popri frekvencii 120 Hz bude podporovať aj nová konzola PlayStation 5 a tak je pravdepodobné, že spoločnosť Eve pristúpila k tomuto kroku práve preto, aby si získala pozornosť ďalšej hráčskej základne. Od konzoly Xbox Series X sa na druhej strane očakáva štandardná kombinácia 4K UHD rozlíšenia s obnovovacou frekvenciou 60 Hz s čiastkovou podporou 120 Hz pri Full HD rozlíšení.

ZDROJ | Eve

Najnižší model Spectrum QHD 144 Hz bohužiaľ HDMI 2.1 port nedostáva, no nebolo by to z dôvodu, že by sa spoločnosť Eve snažila presvedčiť hráčov ku kúpe vyšších modelov. Konstantinos Karatsevidis, generálny riaditeľ spoločnosti Eve pre portál Tom’s Hardware prezradil, že súčasne sú na trhu dostupné HDMI 2.1 reduktory navrhnuté iba pre 144 Hz 4K UHD, resp. 240 HZ 1440p panely a ak by rovnaký reduktor vložili do najlacnejšieho modelu, jeho cena by stúpla nad úroveň stredného modelu.

Pozrite siRealme Buds Q ponúknu odolnosť voči vode, Buds Air Neo zas dizajn AirPodov

Ak sa už na nové herné monitory tešíte, zatiaľ si pre ne miesto na stole nerobte. Modely Spectrum 4K 144 Hz a Spectrum QHD 240 Hz sa dostanú do predaja až vo štvrtom kvartáli tohto roku a model Spectrum QHD 144 Hz dokonca až v prvom kvartáli roku 2021. Dôvodom odkladu je nedostatok pracovných síl na strane výrobcov a dodávateľov komponentov z dôvodu pandémie.

Ak ste si už niektorý z pripravovaných monitorov predobjednali a zaplatili zaň aj zálohu, ale na monitor už nechcete čakať, spoločnosť Eve ponúka možnosť vrátenia peňazí.

ZdrojEve,Tom's Hardware

Komentáre k článku