Molekule – čistič vzduchu, ktorý ničí škodlivé častice na molekulárnej úrovni

ZDROJ | Molekule

Väčšina čističov vzduchu používa takzvaný HEPA filter, ktorý zachytáva nečistoty vo vzduchu. Molekulárny čistič s názvom Molekule ničí škodlivé častice na molekulárnej úrovni.

https://www.youtube.com/watch?v=Go8BPkQw7wE

Molekule používa technológiu fotoelektrochemickej oxidácie (angl. PECO), ktorá bola vo vývoji viac ako dvadsať rokov vedúcim vedcom a spoluzakladateľom spoločnosti Molekule, doktorom Goswamom. PECO údajne zbaví ovzdušie domácnosti od alergénov, plesní, baktérií, vírusov a častíc až 1000x menších, ako dokáže zachytiť štandardný HEPA filter.

ZDROJ | Molekule

Testovanie ukázalo, že Molekule dokáže alergikom a astmatikom výrazne zvýšiť kvalitu života. Už po týždni používania čističa vzduchu sa znížil počet príznakov ich chorôb o polovicu. Molekule však nie je vytvorený len pre astmatikov či alergikov, cieľom spoločnosti je, aby bol čistý vzduch štandardom každej domácnosti.

Pozrite siMicrosoft predstavil termostat postavený na Windows 10 a Cortane

Americká agentúra pre ochranu životného prostredia uvádza, že kvalita ovzdušia vo vnútri môže byť znečistená až päťnásobne viac, ako vonkajší vzduch. Pritom priemerne strávime 90% času práve vo vnútri.

ZDROJ | Molekule

Ovládať Molekule je možné cez dotykový displej, alebo cez aplikáciu pre iOS alebo Android. Tá umožní ovládať Molekule na diaľku a sledovať opotrebovanie filtra. V budúcnosti by mala pribudnúť aj podpora HomeKitu.

ZDROJ | Molekule

Cena Molekule je 799 dolárov, pričom predplatné na filtre v hodnote 99 dolárov je aktuálne prvý rok zadarmo. Momentálne je však dostupný len v USA, no pripravuje sa aj medzinárodná distribúcia.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMolekule

Komentáre k článku