MOKASE – obal na smartfón, s ktorým si urobíte i kávu

ZDROJ | Kickstarter

Obaly na telefón sa stali samozrejmosťou. Majitelia drahších i lacnejších smartfónov siahajú po niečom, čo ich zariadenie udrží bez ujmy čo najdlhšie. Ale čo tak obal, ktorý urobí kávu? MOKASE to vie.

https://youtu.be/9NTMHuKzUJs

Samotná myšlienka je pomerne zvláštna, ale potom si treba spomenúť, že žijeme v 21. storočí. MOKASE je teda v skratke obal na telefón, ktorý na počkanie dokáže uvariť jednoduchú kávu.

Pozrite siKello – revolučný budík z Kickstarteru

Na výber ponúka spoločnosť tri verzie, a to klasickú, praženú a arabica. Takéto prevedenie ale samozrejme vyžaduje aj isté nevýhody.

Tou najväčšou bude pravdepodobne objem kávy. Celý proces funguje tak, že do obalu sa vloží akýsi cartridge so zvolenou kávou. Ten už obsahuje celú substanciu zmiešanú.

ZDROJ | Kickstarter

MOKASE ju nasledovne len ohreje, a to na teplotu približne 55 °C. To sa má stať za 8 sekúnd. Za túto dobu si môžete užívať plnohodnotných 25 ml kávy, čo je polovica panáka.

Všetko samozrejme prebieha cez aplikáciu, ktorú si používateľ musí nainštalovať. Aby toho ale nebolo málo a kávu ste si mali kde vypiť, v balení nájdete aj dodávaný pohárik.

ZDROJ | Kickstarter

Tím, ktorý túto myšlienku uverejnil na stránke Kickstarter v produkte vidí jednoznačný potenciál. Preto už teraz obal podporuje niekoľko smartfónov od iPhonu, cez Samsung, Huawei až po LG.

Zatiaľ však čísla nasvedčujú tomu, že ľudia prekvapivo nemajú záujem o varič kávy vložený do smartfónu. Ak sa ale chcete podieľať a zakladateľom pomôcť vyzbierať 75 000 €, smelo do toho. Bežná cena za MOKASE bude 80 €, ak sa teda dostane do výroby, prvé kusy môžete mať už za 10 €.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku