Moja aktivita – čo všetko o vás Google vie?

ZDROJ | Google

Google spustil stránku Moja aktivita, ktorá vám prezradí, čo robíte na internete. Aké stránky navštevujete, ako dlho ich máte zobrazené, čo si pozeráte na YouTube, aká je vaša história vyhľadávania, alebo kadiaľ ste cestovali a mnoho iného.

Google Moja Aktivita 02
ZDROJ | Google

Pozrite siGoogle Blocks – ďalšia z programovacích platforiem pre deti

Google Moja Aktivita 03
ZDROJ | Google

Pozrite siGoogle vám uľahčí vyhľadávanie chorôb

Nie je žiadnym tajomstvom, že Google (a ni len on) ukladá mnohé naše údaje. Google však teraz prišiel s tým, že vám poskytne všetky tieto údaje, aby ste ich videli, mohli sa vrátiť k tým-ktorým činnostiam, ale mohli ich aj triediť a vymazávať.

Pozrite siS funkciou Goals v Google kalendári si nájdete čas na stanovené ciele

Pochopiteľne, všetko závisí od toho, aké nastavenia súkromia vášho účtu (účtov) Google máte. Takže sa môže stať, že stránka s vašimi aktivitami bude prázdna. Aspoň sa nemusíte trápiť, čo s toľkým nazbieraným obsahom.

Pozrite siGoogle Allo je nový inteligentný messenger s Google Assistant

Stránku Moja aktivita môžete navštíviť z akéhokoľvek zariadenia. Či už počítača, tabletu alebo smartfónu s OS Android. Stránka zobrazí všetky aktivity súvisiace so službami Google.

Všetky údaje, zobrazované stránkou Moja aktivita, sú viditeľné len vám, ako majiteľovi toho-ktorého účtu. Nie sú teda verejne dostupné. Len ak svoj počítač zdieľate s niekým z domácnosti, je dobré mať dostatočné nastavenia súkromia, prípadne záznamy aktivít pravidelne vymazávať.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku