Modulárny interiér sa stáva skutočnosťou

ZDROJ | asmbld

Newyorská spoločnosť asmlbd, ktorá sa zaoberá robotikou, vyvíja spôsob, akým je možné za krátky čas zmeniť vzhľad interiéru. Projekt spoločnosti asmbld má názov Project Dom Indoors. Jedná sa o robotický systém, ktorý v priebehu pár minút môže „postavať“ steny, nábytok a rôzne iné objekty z modulárnych prvkov.

asmbld_project_indoors_03
ZDROJ | asmbld

Pozrite siSkladací mikrorobot – „rozpustený a vypustený“

Platforma Project Dom Indoors je vhodná, integrovateľná do akéhokoľvek obývateľného priestoru. Roboti sú pri tomto systéme potrební, pretože modulárny systém sa skladá z mnohých menších prvkov. Pri manuálnej konštrukcií by to bolo náročné nielen po konštrukčnej, ale aj po časovej stránke. Z finančnej stránky by sa taktiež jednalo o veľmi drahý projekt. Modulárny materiál môže byť z dreva, kovu, plastu a takisto môže byť aj keramický. Užívatelia tak môžu navrhovať rôzne 3D objekty jednoduchým spôsobom.

https://vimeo.com/138808618

Project Dom Indoors je vhodný napr. do firiem, ktoré sa musia neustále prispôsobovať meniacim sa podmienkam – napr. veľkosť a počet miest v konferenčných miestnostiach a pod. Rovnako môže byť využitý aj v domácom prostredí moderných bytov a domov – týmto spôsobom môžu byť do interiéru zakomponované rôznorodé prvky.

https://vimeo.com/138808855

Zdrojasmbld,Designboom

Komentáre k článku