Moderné all-in-one Acer je zamerané na komunikáciu

Mohlo by sa zdať, že počítače konštrukcie všetko v jednom už vyčerpali svoj inovačný potenciál a okrem kontroverzného dotykového displeja nedokážu ponúknuť nič nové. Acer Aspire U5-620 nás presviedča o opaku, stále je čo vylepšovať.

Acer Aspire U5-620

Novinka stavia na 23“ Full HD displeji technológie IPS, ktorý je už z akejsi marketingovej povinnosti dotykový. Ja osobne zmysel veľkého dotykového zariadenia nevidím, ale ak má niekto širšie obzory, nech sa páči. Chvályhodné je, že Acer použil technológiu, ktorá by mala zabraňovať zanechávaniu odtlačkov prstov – aj keď o podobných výdobytkoch sme u konkurencie počuli už veľmi dávno a nikdy nás nepresvedčili. Keďže je displej dotykový, vhodnejšia je poloha sklopenia „monitora“ na stôl, čo použitý stojan umožňuje – rovnako ako ktorúkoľvek polohu medzi „státím“ a „ležaním“.

Acer Aspire U5-620

Na svoje si prídu aj fanúšikovia výkonu. V „plnej výbave“ totiž Aspire obsahuje procesor Core i7 (aj keď zrejme variant so zníženou spotrebou), 16 GB RAM, 1 000+8 GB hybridný disk a výkonnú grafiku Nvidia GeForce GTX 850M. Acer sa zameral aj na komunikáciu. Vďaka Full HD webkamere vás budú vaši komunikační partneri dobre vidieť, vďaka dvom mikrofónom s redukciou šumu dobre počuť a pre zmenu vďaka dvom reproduktorom zas vy budete rozumieť im. Z konektorov nechýba až 5 USB portov (dva rýchle), HDMI vstup a dokonca aj výstup. Novinka by oficiálne už mala byť na trhu (zatiaľ ju vo vyhľadávačoch nevidíme) s cenou od 900 €, dostupná však už je odľahčená verzia (práve bez väčšiny spomínaných inovácií) Aspire Z3-615 s cenou od 500 €.

Zdroj a foto: Acer

Komentáre k článku