Modely Volvo od roku 2019 budú s elektrickým motorom

ZDROJ | Volvo

Automobilka Volvo sa nechala počuť, že všetky nové modely od roku 2019 budú elektrifikované. V ponuke nebude jediný model, ktorý by nemal hybridný alebo plne elektrický pohon.

Pozrite siVolvo a NVIDIA: umelá inteligencia je v autonómnych autách základom

Volvo sa chce len priblížiť tomu, aby bolo vnímané ešte zelenšie, ako doteraz. Švédska automobilka s čínskymi investormi je zároveň prvou klasickou automobilkou na svete, ktorá končí s výrobou výhradne spaľovacích motorov.

Hakan Samuelsson, generálny riaditeľ Volvo Cars povedal: „Toto oznámenie znamená koniec autám s výhradne spaľovacím motorom.“ Dôvodom prechodu je aj dopyt zo strany zákazníkov, ktorí si čoraz viac žiadajú ekologickejšie vozidlá.

ZDROJ | Volvo

Jedným z dôvodov je určite aj rastúci dopyt po takýchto autách v Číne, kde úrovne smogu a znečistenia ovzdušia neustále rastú s čím chce postupne skoncovať aj tamojšia vláda. Vďaka tomu by mohli byť hybridné alebo plne elektrické vozidlá dostupnejšie formou rôznych dotácií a daňových úľav.

Navyše Volvo bude svoje prvé elektrické vozidlá montovať v Číne, kde predpokladá aj najväčší odbyt. Tým by mohla automobilka dosiahnuť svoj cieľ – do roku 2025 predať milión elektrifikovaných vozidiel.

Od roku 2019 do 2021 má byť pod značkou Volvo predstavených až 5 plne elektrických áut. Tie doplnia klasické plug-in hybridy s benzínovým alebo naftovým motorom a mild hybridy s 48 V systémom.

ZDROJ | Volvo

ZdrojVolvo

Komentáre k článku