Modal VR – nový druh virtuálnej reality na obzore

ZDROJ | Modal VR

VR naďalej pokračuje vo svojom rozširujúcom sa trende a najnovšie to potvrdzuje nová firma Modal VR, ktorú sa rozhodol založiť spoluzakladateľ legendárneho Atari, Nolan Bushnell.

https://www.youtube.com/watch?v=sXAGEEbJaEU

Modal VR by mal na trh priniesť VR hardvér aj softvér. Má ísť v prvom rade o revolučné bezdrôtové VR zariadenie, ktoré dokáže pracovať s viacerými ľuďmi a to aj na obrovských priestranstvách vo veľkosti 83 612 štvorcových metrov.

Modal VR je primárne určené práve na veľké plochy, kde môže virtuálna realita poskytnúť úplne odlišný zážitok. Predstavte si koncert, alebo podujatie, kde budete súčasťou iného sveta. Presne takýto technologický prevrat chce dokázať Modal VR.

modal-vr

Pozrite siMSI VR One – prvý počítač v ruksaku pre dokonalú virtuálnu realitu

Zo zariadenia sa tak môže stať technológia pre nové druhy virtuálnych športov a hier. Autori projektu sľubujú rýchlu inštaláciu a nastavenie. Zároveň sľubujú rýchlosť odozvy, ktorá bude menšia než 10 milisekúnd.

Počet ľudí, ktorí môžu využívať VR súčasne je zatiaľ obmedzený na desať. Základné zariadenie tvorí VR Fabricator, ktorý si pripojíte k počítaču a ktorý sa bude starať o orientáciu, prepojenie používateľov a presné snímanie tela.

vr-fabricator
ZDROJ | Modal VR

Pozrite siVirtuálna realita umožňuje nahliadnuť do sveta buniek

Bezdrôtové okuliare Visor by mali ponúkať HD grafiku s podporou 3D audio. VR Visor sa bude musieť pravidelne nabíjať, no niekoľko bezdrôtových hodín vydrží.

modal-vr-visor
ZDROJ | Modal VR

Jedinou nevýhodou Modal VR je nosenie celo-telového sledovacieho oblečenia, ktoré pozostáva s bodov na tele, ktoré zariadenie môže snímať. Funguje to v podstate na princípe technológie motion capture, ktorá sa využíva pri tvorbe hier a filmov.

modal-vr-suit
ZDROJ | Modal VR

Posledným produktom je Modal VR Command Center, základný program, ktorý bude riadiť a organizovať virtuálne zážitky.

modal-vr-command-center
ZDROJ | Modal VR

Pozrite siAlibaba bude ponúkať vo VR platby pomocou prikývnutia

Vizionársky nápad by mohol nájsť využitie vo vzdelávaní, v marketingu, v zábavnom priemysle, v realitnej sfére, vo vojenskej oblasti, v športe a medzi záchrannými zložkami.

Momentálne je zariadenie vo fáze prototypu a čoskoro by sa mali začať odosielať prvé kusy vývojárom.

https://www.youtube.com/watch?v=D-6n1x_L6oY

ZdrojModalVR

Komentáre k článku