MOAR – elektrický fatbike, ktorý sa vám zmestí do kufra auta

ZDROJ | Indiegogo

Na crowdfundingových stránkach sa v poslednej dobe častokrát objavujú zaujímavé elektrické bicykle. Najnovšie tu máme MOAR, elektrický bicykel do každého terénu.

https://www.youtube.com/watch?v=OPCebQ9iAX4

MOAR je skladacím elektrickým bicyklom s hrubými 26″ kolesami, preto sa tieto bicykle nazývajú aj fatbike. Ebike má obrovskú výhodu v tom, že sa mu dá zložiť rám, čím ho môžete zložiť aj do kufra auta.

Dojazd bicykla môže dosahovať až 135 kilometrov a samotná elektronika je vodotesná, keďže je chránená certifikátom IP65.

Z technológií disponuje bicykel asistenčným systémom pedálovania, ktorý pomôže pri rozbiehaní. Na prednom LCD displeji si môžete nastaviť jeden z piatich režimov elektrického bicykla od ekonomického módu po športový.

ZDROJ | Indiegogo

Zaujímavosťou je aj výkon, ktorý dokáže utiahnúť aj malé SUV vozidlo. Samotná batéria je tiež umiestnená šikovne a to nad zadným kolesom, čím spĺňa aj akúsi ochrannú funkciu.

ZDROJ | Indiegogo

Bicykel MOAR je ideálny do terénu, keďže má aj zadný blatník či zadné elektrické svetlá, ktoré slúžia ako smerovky a nechýbajú brzdové zadné svetlá. V prednej časti sa nachádza LCD displej, ktorý vás informuje o hlavných dátach z bicyklovania.

Cena MOAR závisí od verzie, akú sa rozhodnete zakúpiť. Najlacnejší stojí cez predobjednávku iba 999 dolárov a disponuje 500 wattovým motorom, batériou, ktorá by mala zaručiť dojazd 80 kilometrov, 7 stupňovou Shimano prehadzovačkou a pedálovým asistentom. MOAR bicykel by mal byť dostupný na predaj už v máji.

ZDROJ | Indiegogo
ZDROJ | Indiegogo

Ak chcete drahšiu a lepšiu verziu, pripravte si 1 199 dolárov, za čo dostanete okrem 500 wattového motora, 105 km dojazd, 8 stupňovú prehadzovačku Shimano, elektrické svetlá a pedálového asistenta.

Tretí a najdrahší model disponuje až 750 wattovým motorom, dojazdom 135 kilometrov a 9 stupňovou prehadzovačkou od Shimano. Predošlé technológie samozrejme nechýbajú, no za tento kúsok si zaplatíte 1 999 dolárov.

DIzajnovo vyzerá MOAR tiež perfektne a pri nie až takej vysokej cene ponúka veľa muziky. Čo poviete na tento unikátny bicykel?

ZDROJ | Indiegogo
ZDROJ | Indiegogo

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdrojindiegogo

Komentáre k článku