Meizu m3s s kovovým telom a osemjadrom MediaTek pod 100 €

ZDROJ | Meizu

Z Číny vzišla v týchto dňoch ďalšia novinka, ktorá sa vydala rozvíriť hladiny trhu so smartfónmi. Táto je z dielne spoločnosti Meizu a do činenia máme s modelom Meizu m3s.

Meizu m3s 07a
ZDROJ | Meizu

Ten priamo nadväzuje na svojho predchodcu, smartfón m3, pričom dostal zopár vylepšení. Jedným z najdôležitejších je pevné kovové telo rozmerov 141,9 x 69,9 x 8,3 mm pri hmotnosti zariadenia 138 g.

https://www.youtube.com/watch?v=f984HUAktyE

Pozrite siKov, unikátny fotoaparát a srdce od MediaTeku, to je nové Meizu Pro 6

Meizu m3s 11
ZDROJ | Meizu

m3s je prezentovaný ako mládežnícky smartfón, čomu je prispôsobená jeho hardvérová výbava so zameraním sa na cenu. 5-palcový displej dostal HD 720p rozlíšenie a 2.5D krycie sklo.

Meizu m3s 06
ZDROJ | Meizu

Chod smrtfónu dostal na zodpovednosť 8-jadrový procesor MediaTek MT6750 s grafikou Mali T860. Pamäťovo budú dostupné verzie s 2 GB, resp. 3 GB RAM a 16 GB, prípadne 32 GB vnútorného priestoru. Dostupná je aj možnosť rozšírenia pamäte microSD kartou.

Pozrite siPrichádza ďalší linuxový smartfón Meizu Pro 5 Ubuntu Edition

V cenovo dostupnom smartfóne by sme zatiaľ márne hľadali USB Type-C, prítomný je klasický micro USB. Na druhej strane mu však nechýba podpora Dual SIM a LTE a tiež Wi-Fi, Bluetooth či GPS. Bez týchto troch posledných parametrov dnes už smartfón ani nenájdeme.

Meizu m3s 02
ZDROJ | Meizu

Mládež rada fotí nielen všetko okolo, ale najmä seba. Na to im poslúži buď hlavný 13 Mpx fotoaparát so svetelnosťou F/2.2, fázovým zaostrovaním PDAF, 5-prvkovou optikou a dual-tone LED bleskom. Predný fotoaparát s 5 Mpx snímačom má 4-prvkovú optiku a svetelnosť F/2.0.

Pozrite siMeizu Gravity – reproduktor, ktorý sa vznáša vo vzduchu

Meizu m3s výrobca vybavil tlačidlom Home, umiestneným pod displejom. Do neho implementoval snímač odtlačkov prstov, ktorý dokáže rozpoznať odtlačok za 0,2 s. Umožňuje 360° snímanie prsta a do pamäte si môžete uložiť až 5 rôznych prstov.

Meizu m3s 09a
ZDROJ | Meizu

Prísun energie zabezpečuje solídna 3 020 mAh batéria, ktorá by mala vydržať viac ako deň. Pochopiteľne, podľa intenzity vyťaženia. m3s je dostupný vo farbách strieborná, šedá, zlatá a ružovo-zlatá. V Číne je jeho cena podľa verzie 699 ¥ (cca 95 €), resp. 899 ¥ (cca 122 €).

ZdrojMeizu

Komentáre k článku