Ori Systems – prispôsobiteľný dynamický nábytok budúcnosti

ZDROJ | Ori

MIT tentokrát prináša dynamický nábytok, ktorý sa dokáže meniť podľa potrieb používateľa. Privítajme budúcnosť v podobe Ori Systems.

Novinka s názvom Ori Systems nie je tak úplne novinkou, niekoľko rokov dozadu sme o podobnom riešení už počuli. Až teraz je však nábytok dostupný na predobjednávku, zatiaľ však len pre veľké spoločnosti.

Pozrite siIKEA store – nakupujte nábytok tak, ako sa to v dnešnej dobe patrí

V podstate ide o jeden kúsok nábytku, ktorý je schopný meniť svoj tvar podľa potrieb používateľa. Potrebujete viac miesta? Zasuňte posteľ. Prekáža vám skriňa? Celú ju posuňte. Chcete mať väčší stôl? Jednoducho ho rozložte. Samozrejme nepôjde len o jednoduché úkony. Nábytok by mohol byť s v budúcnosti schopný oveľa väčších zmien.

ZDROJ | Ori

Najnovšia verzia už vyzerá byť schopná fungovať na dennej báze, Ori Systems dokonca požičiavali aj nájomníkom známej služby Airbnb. Okrem klasických tlačidiel, ktoré nábytok transformujú bude dostupné aj hlasové riešenie, zatiaľ ale podporuje len hlasového asistenta od Amazonu, Alexu.

ZDROJ | Ori

Netreba prebiehať, ale po spojení hlasového asistenta, inteligentných gadgetov do domácnosti či nábytku, ktorý sa vie sám zmeniť podľa potreby by sme už skutočne mohli hovoriť o inteligentnej domácnosti budúcnosti. No nie?

ZDROJ | Ori

Tou horšou správou je ale dostupnosť a nepoteší ani cena. Ori Systems si zatiaľ môžu objednať len veľké spoločnosti z niekoľkých amerických miest, a to za cenu 10 000 dolárov.

ZdrojOri Systems

Komentáre k článku