MinimaList – zoznam úloh bez rušivých elementov

ZDROJ | Davetech Co., Ltd.

Buď si úlohy zapisujete perom na papier, alebo na to používate niektorú z milióna rovnakých „to-do“ aplikácií. Ak vám však chýba akýsi kompromis medzi týmito prístupmi, odpoveďou môže byť aplikácia MinimaList pre iOS.

Ako už asi tušíte z názvu a možno aj z grafiky, MinimaList je aplikácia pre zaznamenávanie úloh, ktorej prioritou je minimalistický dizajn. Pri plnení úloh vás tak nerozptyľujú žiadne zbytočné animácie a farby. Pre zápis novej úlohy stačí potiahnuť prstom smerom nadol a pre jej splnenie ju stačí prstom preškrtnúť. Na prvý pohľad tak aplikácia vyzerá podobne, ako zoznam úloh na papieri.

Pod minimalistickým dizajnom sa však ukrývajú všetky funkcie, ktoré by ste pri poriadnej to-do aplikácii čakali. Väčšina z nich sa však ukrýva za platobnou bránou verzie Premium. Aplikácia však ponúka 7-dňovú skúšobnú dobu, po ktorej skončení zaplatíte za ročné členstvo iba 4,99 €. Za 6,99 € si môžete aktuálne kúpiť celoživotnú licenciu, alebo môžete platiť 0,49 € každý mesiac.

Premium otvára celú škálu funkcií, medzi ktoré patria upozornenia na základe polohy a času, synchronizáciu medzi zariadeniami a inými používateľmi, zamknutie aplikácie pomocou Touch ID/Face ID alebo aj export zoznamu úloh ako pozadie na zamknutú obrazovku.

Pozrite siGoogle Pay funguje už aj v slovenských e-shopoch

Aplikácia okrem toho podporuje aj Siri Shortcuts, synchronizáciu s kalendárom a pripomienkami a ponúka skutočne bohaté nastavenia, ktorými si môžete aplikáciu prispôsobiť do posledného detailu.

Súčasťou aplikácie je dokonca aj takzvaný pomodoro časovač, ktorý vám pomôže sústrediť sa na jednotlivé úlohy. Technika pomodoro je založená na striedaní pracovného a oddychového času, pričom pracovný čas zvyčajne trvá 25 minút a prestávka 5 minút. Kliknutím na úlohu v MinimaList sa tak dostanete do prostredia časovača, ktorý vám pomôže danú úlohu dokončiť pri rôznych upokojujúcich nahrávkach.

V porovnaní s najznámejšími to-do aplikáciami však MinimaList zaostáva v podpore rôznych platforiem. V súčasnosti je aplikácia dostupná iba pre iOS a začiatkom decembra by mala byť vydaná platená verzia pre macOS. Android a Windows zostávajú opäť v úzadí, čo je škoda, pretože ide o veľmi vydarenú aplikáciu, ktorá by si zaslúžila čo najširšiu podporu platforiem.

MinimaList87%

Veľkosť:
71.3 MB
Platforma:
iOS 10.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

MinimaList je aplikácia na zapisovanie úloh, ktorá sa zameriava na minimalistický dizajn bez rušivých prvkov. Chýba jej však aplikácia pre viaceré platformy.

Komentáre k článku