MINI Citysurfer Concept – kolobežka v podaní anglickej štýlovky

MINI Citysurfer Concept

MINI sa okrem štýlových automobilov púšťa aj do výroby štýlových dvojkolesových vozidiel. Nečakajte skútre či motorky, ale ešte čosi osobnejšie. Ide o elektrickú kolobežku, ktorú vďaka svojej hmotnosti 18 kg odnesiete aj v ruke či bez problémov vložíte do kufra auta. Dokonca aj toho malého vo vašom MINI Coopri.

MINI Citysurfer Concept

Štýlová kolobežka má malý elektromotor, na ktorého zapnutie sa ale kolobežka musí hýbať, teda ju musíte „roztlačiť“ nohou. V útrobách konštrukcie sú ukryté Li-Ion batérie, s ktorými MINI Citysurfer Concept dokáže prejsť okolo 15-25 km v závislosti od náročnosti ciest. Nabíjanie batérií je možné cez 12 V zásuvku v aute, ale aj cez 230 V zásuvku v domácnosti.

MINI Citysurfer Concept

Po meste s novinkou môžete uháňať rýchlosťou až 25 km/h, čo nie je veľa, ale na presun po chodníkoch a cestickách to stačí. Na nerovné cesty a chodníky z mačacích hláv je MINI Citysurfer Conpcet pripravený aj vďaka nafukovacím kolesám. Čerešničkou na torte je aktívny držiak na smartfón na riadidlách, cez ktorý si telefón môžete aj nabiť. K MINI Citysurfer Concept si môžete nainštalovať aj appku MINI Connected XL Journey Mate s funkciou Last Mile Navigation. Cenu ani dostupnsoť výrobca zatiaľ neprezradil.

MINI Citysurfer Concept

Foto: MINI

 

Komentáre k článku