Mileniáli hrávajú viac na smartfónoch než na PC či konzolách

ZDROJ | SCREEN POST

Počítače či herné konzoly už netvoria dominantný zdroj hernej zábavy pre generáciu mileniálov, vyplýva z prieskumu spoločnosti Tapjoy.

Do generácie mileniálov patria ľudia narodení medzi rokmi 1981 a 1996. Podľa prieskumu až 82 % mileniálov hrávajú hry na smartfónoch, 37 % hráva na herných konzolách a 27 % na PC, informoval portál Venture Beat.

ZDROJ | Razer

Pozrite siTater Games – vieme ako sa robia mobilné hry najnovšej generácie na Slovensku

Podľa prieskumu tiež až 70 % mileniálov hráva hry na smartfónoch na dennej báze. Práve mileniáli sú unikátnou skupinou na tento prieskum, keďže si pamätajú aj obdobie pred mobilným internetom a zároveň v dnešnej dobe využívajú smartfóny na dennej báze.

K nárastu hrania na smartfónoch prispela podľa Tapjoy aj pandémia koronavírusu. Podľa prieskumu až 73 % opýtaných hrávalo viac počas pandémie a 59 % si sťahovalo nové herné aplikácie.

ZDROJ | Alexander Jawfox

Podľa správy mileniáli okrem hrania využívajú smartfóny aj na nakupovanie cez internet. 73 % opýtaných tvrdí, že nakupuje cez smartfón 1 až 4-krát týždenne. Do tohto nakupovania je zarátaný aj video obsah, ktorý je streamovaný cez internet.

Prieskum ukazuje, ako sa menia trendy v hernom priemysle. Ako sa zrýchľuje sledovanie obsahu, firmy musia bojovať o pozornosť používateľov. Platí to aj v hrách, kde sú trendom jednoduchšie mobilné hry, ktoré si viete zahrať kedykoľvek a kdekoľvek než komplexné AAA tituly, ktoré si vyžadujú niekoľko hodín času, vlastníctvo konzoly či výkonného herného počítaču.

ZdrojVenture Beat

Komentáre k článku