Mikrovlnka GE ohreje jedlo na mieru na základe čiarového kódu

ZDROJ | GE

Ak sa vám niekedy napadlo, že mikrovlnka ktorá na základe čiarového kódu pripraví jedlo akurát je to posledné čo vám chýba, GE bude pre vás.

Mikrovlnka, ktorá ohreje polotovar na mieru nie je ničím novým. S nápadom prišiel vo veľkom už Whirlpool, podľa ktorého môže byť táto činnosť zložitá. Spoločnosť preto ešte na začiatku minulého roka prišla s novým spotrebičom do kuchyne. Bola ňou mikrovlnka spolu s tradičnou rúrou, ktoré jedlo pripravili na základe čiarového kódu. Ten používateľ zoskenoval v aplikácii a údaje poslal ďalej.

O niečo podobné sa snaží aj americký výrobca GE Appliances. 900 wattová mikrovlnná rúra GE Microwave spolupracuje s mobilnou aplikáciou, ktorá jej po nasnímaní čiarového kódu pošle údaje o dĺžke ohrevu a stupňoch. Momentálne sa v databáze nachádza viac ako 3 000 jedál ktoré môžu byť mrazené, chladené aj na regáloch. Spoločnosť sľubuje do budúcna ponuku rozšíriť, no jedná sa aj tak len o americké produkty. Európa používa iný čiarový kód a konieckoncov aj iné značky či balenia. Podpory pre slovenský trh sa tak skoro teda nedočkáme.

ZDROJ | GE

Hlavnou zmenou oproti konkurencii od Whirlpool je spolupráca s hlasovou asistentkou Amazon Alexa vďaka zabudovanému Wi-Fi pripojeniu. Alexa môže v tomto prípade po zadaní hlasového povelu mikrovlnku zastaviť, nastaviť časovač či teplotu.

ZDROJ | GE Appliances

Cena, za ktorú sa bude GE Microwave predávať bola stanovená na 139 dolárov. V porovnaní s bežnou mikrovlnnou rúrou nejde o tak veľký rozdiel, no je potrebné si ujasniť, kto potrebuje takýto druh spotrebiča. Za čas, ktorý používateľ strávi hľadaním smartfónu, skenovaním čiarového kódu a posielaním údajov do mikrovlnky by si totiž mohol pokojne prečítať aj inštrukcie na prípravu samotného jedla. Ako ďalšie inteligentné zariadenie do smart domácnosti, ktoré je možné ovládať hlasom už ide o vhodnejšiu kúpu.

ZdrojAmazon

Komentáre k článku