Mikrofón Razer Seiren Emote osvieži živé streamy farebným LED displejom

ZDROJ | Razer

Na svietiacich klávesniciach a herných myškách už nie je nič výnimočné. Streameri, ktorí chcú vyniknúť, však môžu siahnuť po novom mikforóne Razer Seiren Emote.

Spoločnosť Razer známa výrobou herných periférií vzala osvedčený dizajn externých mikrofónov a umiestnila naň celkom nevídaný prvok – farebný LED displej s rozlíšením 8×8 svetelných bodov. Displej dokáže spolupracovať s platformami Twitch a Mixer, ako aj s nástrojmi Streamlabs a XSplit.

Keď diváci napíšu do četu určité kľúčové slovo, alebo sa napríklad prihlásia na odber, na displeji sa môže zobraziť ľubovoľný obrázok, animácia alebo text. Razer vo svojom softvéri ponúkne viac než 100 animovaných aj statických emotikonov, ktoré je možné priradiť k vlastným kľúčovým frázam.

ZDROJ | Razer

Mikrofón si okrem toho rozumie aj platformami Chroma a Philips Hue, vďaka čomu je jeho svietenie možné synchronizovať nielen s perifériami od spoločnosti Razer, ale napríklad aj s inteligentným osvetlením v domácnosti.

ZDROJ | Razer

Po zvukovej stránke je Seiren Emote hyperkardoidný mikrofón prispôsobený na hovorené slovo, kde je pre správnu interpretáciu reči dôležitá čo najvyššia citlivosť na čo i len drobné zmeny v tónine, prízvuku, melódii alebo intenzite.

ZDROJ | Razer

Aby zvuk neohrozovali ani silné údery po stole, mikrofón využíva podstavec odolný voči otrasom. V prípade potreby je podstavec možné aj predĺžiť, aby ho mohol mať streamer v ideálnej výške. Mikrofón sa inak k počítaču pripája pomocou USB a pre jeho základné fungovanie nie je potrebné inštalovať dodatočný softvér.

ZDROJ | Razer

Razer Seiren Emote sa dostane do predaja v priebehu štvrtého kvartálu tohto roku s cenou 189,99 eur. Na zvukové testy si budeme musieť ešte chvíľu počkať, no už dnes môžeme odhadnúť, že nepôjde o mikrofón s najlepším pomerom medzi kvalitou zvuku a cenou. Pre streamerov však ide o veľmi zaujímavý spôsob, akým sa môžu na Twitchi a Mixeri jednoducho odlíšiť od masy.

ZdrojRazer

Komentáre k článku