Miko 2 – druhé pokračovanie inteligentného vzdelávacieho robota

ZDROJ | Miko

Asi neexistuje lepšia marketingová stratégia ako uviesť hračkárskeho robota v čase pred Vianocami. Miko 2 je podarený inteligentný robot určený pre deti.

Robot si dáva za cieľ peknú myšlienku – odtrhnúť deti od obrazoviek smartfónov a televízorov a prilákať ich späť hravou formou k hračke.

Pôvodná prvá generácia robota Miko debutovala v Ázii, no Miko 2 sa objaví aj na americkom trhu. Robot je určený na komunikáciu a hravou formou dokáže vzdelávať deti. Podpora funguje cez iOS aplikáciu.

Pozrite siSamsung má robotický vysávač s funkciou umývania za cenu, ktorá prekvapí

Robot Miko 2 reaguje na slová, dokáže sa pomocou koliesok aj pohybovať a navyše môže deťom porozprávať rôzne zaujímavosti. Obsah hier a konverzácií sa zároveň prispôsobuje veku dieťaťa.

Robot vďaka umelej inteligencii dokáže rozpoznať tváre a objekty. Nechýbajú mu mikrofóny na rozpoznanie reči a senzory, ktorými sleduje správanie dieťaťa a podľa toho prispôsobuje funkcie robota.

Z ďalších funkcií ponúka možnosť video chatu s kamarátmi, keďže robot Miko 2 disponuje IPS displejom. Zariadenie vydrží na jedno nabitie 3 hodiny a v režime stand-by 12 hodín. Nabíjanie by malo trvať maximálne 90 minút.

Robot je určený pre deti od 5 do 10 rokov a bol vytvorený v spolupráci s detskými odborníkmi, aby nebola hračka škodlivá. Rodičia si navyše vedia nastaviť všetky preferencie správania robota a tiež rodičovské obmedzenia.

ZDROJ | Miko

Pozrite siSTEMpedia – naučte sa programovať vlastných robotov

Pokiaľ vás robot Miko 2 zaujal, kúpiť sa dá momentálne za 299 dolárov. Cena je znížená o 25 %, keďže plná cena je 399 dolárov. Hračka je dostupná s anglickou podporou a primárne pre USA. Napriek tomu, že ide o originálnu hračku, pokiaľ pozeráte seriál Black Mirror, možno si rozmyslíte jej potenciálnu kúpu. Zároveň cena 300 dolárov je nastavená relatívne vysoko.

ZdrojMiko

Komentáre k článku