Microsoft vydal Office 2019 s novinkami z Office 365

Microsoft presedlal zo stabilných verzií balíka Office na pravidelne aktualizovanú cloudovú verziu Office 365. Stabilnú verziu však neopustil a s verziou Office 2019 prináša množstvo noviniek.

Office 2019 prináša novinky, ktoré boli postupne pridávané do cloudovej verzie Office 365 v období posledných troch rokov. Používatelia, ktorí preferujú stabilné verzie s jednorázovým poplatkom teda nie sú ukrátení o nové funkcie, i keď ich dostávajú s oneskorením.

Word 2019 a Outlook 2019 dostávajú takzvaný Focus Mode, ktorý odstráni rôzne rušivé elementy a do popredia uvedie text, na ktorý sa potrebuje používateľ primárne sústrediť. Focused Inbox podobne odsunie menej dôležité emaily, aby sa používateľ mohol sústrediť na prioritné správy. Pre lepšiu úpravu textu sú k dispozícii nové nástroje ako hlasné čítanie textu a nástroj na úpravu medzier v texte.

ZDROJ | Microsoft

PowerPoint 2019 prináša nové filmové prezentácie s funkciami Morph a Zoom. Program už podporuje export videa v 4K UHD rozlíšení a vkladanie 3D objektov a SVG obrázkov. Vylepšená bola aj podpora pre písanie s perom, kde teraz nechýba podpora pre rôzne úrovne tlaku a náklonu pera. Excel 2019 dostáva nové analytické funkcie, nové formuly a grafy a vylepšenia pre PowerPivot.

ZDROJ | Microsoft

Aktualizácie sa dočkal aj OneNote, ktorý je však bezplatný a dostupný v rámci Windows 10 bezplatne. Nový Office 2019 je kompatibilný s Windows 10 a poslednými tromi verziami systému macOS.

Pozrite siLogitech K600 TV Keyboard – smart klávesnica pre vašu televíziu

Office 2019 je pre používateľov komerčnej hromadnej licencie dostupný už dnes. Ostatní používatelia sa aktualizácie dočkajú v najbližších týždňoch. Spolu s aktualizovaným kancelárskym balíkom prídu aj aktualizácie pre Exchange Server 2019, Skype for Business Server 2019, SharePoint Server 2019 a Project Server 2019.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku