Microsoft útočí do škôl, predstavil nové zariadenia a edukačné programy

ZDROJ | Microsoft

Microsoft pred významnou vzdelávacou konferenciou Bett vo Veľkej Británii, ktorá sa koná od 24. do 27. januára 2018, oznámil nové zariadenia a edukačné programy, ktorými chce „zaútočiť“ na lacné Chromebooky od Google.

https://www.youtube.com/watch?v=ZC_aI-cgu38

Pozrite siMicrosoft Surface Book 2 – najvýkonnejší hybrid na svete

Medzi novými notebookmi so systémom Windows 10, ktoré budú tento týždeň predstavené v Londýne, sú zariadenia od Lenovo a JP. Tie sú svojou nízkou cenou a odolnosťou určené pre školy. Lenovo 100e je notebook postavený na čipe Intel Celeron Apollo Lake, ktorého cena začína od 189 $. Lenovo 300e je 2-in1 konvertibilné zariadenie s podporou dotykového pera, ktoré bude stáť od 279 $.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siHP Chromebook x360 11 G1 má už i svoju školskú edíciu

ZDROJ | Microsoft

Ďalšími dvoma notebookmi sú Classmate Leap T303, zariadenie s podporou Windows Hello a cenou od 199 $ a Trigono V401, ktorý je taktiež 2-in-1 notebookom s podporou dotykového pera. Jeho cena bude začínať od hodnoty 299 $.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siAcer Chromebook Spin 11 – prívetivý notebook do školy

ZDROJ | Microsoft

V rámci nových partnerstiev (napr. s BBC Worldwide Learning, LEGO Education, PBS, NASA, Pearson) Microsoft oznámil, že je pripravený napríklad aj update výučbovej verzie populárnej hry Minecraft: Education Edition, ktorý do nej pridáva náuku o chémii.

ZDROJ | education.minecraft.net/chemistry

Pozrite siDell Chromebook 11 Convertible – nový hybrid pre školákov

ZDROJ | education.minecraft.net/chemistry

No a ďalšou novinkou je pridanie hlasového zadávania (diktovania) do softvéru Office 365 for Education. Microsoft nezabudol ani na svoje VR zariadenie HoloLens a rozšírenie jeho využitia vo vzdelávaní.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siMicrosoft predstavil svoje nové Mixed Reality VR zariadenia

https://www.youtube.com/watch?v=wMJXuQyL_nY

Podľa vyjadrenia Yusufa Mehdiho (Corporate Vice-President of Windows and Devices Group at Microsoft) si softvérový gigant uvedomuje, že nízke rozpočty škôl vedú k tomu, že pre žiakov a študentov často zabezpečujú nevhodné zariadenia, ktoré neposkytujú dostatočné vzdelávacie podmienky.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siAké sú možnosti využitia okuliarov Microsoft HoloLens?

Picture shows: A cape fur seal swimming in the kelp forests off the Cape of Good Hope, South Africa.ZDROJ | Microsoft/BBC

Preto je spomenutá konferencia Bett, zameraná na globálnu vzdelávaciu komunitu, spájajúc 850 významných spoločností, 103 edukačno-technologických start-upov a takmer 35 tisíc návštevníkov zo 131 krajín, najvhodnejším miestom pre prezentáciu inovácií vo vzdelávaní.

https://www.youtube.com/watch?v=e7E0BbarJV8

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojWindows blog,Microsoft News Centre UK,Minecraft: Education Edition,Microsoft Education Community

Komentáre k článku