Microsoft údajne pracuje na notebooku do vrecka s dvoma displejmi

Podľa portálu The Verge Microsoft pracuje na projekte už viac ako dva roky. Názov Andromeda má niesť skladateľný notebook s dvoma displejmi, ktorý so svojimi rozmermi zmestíte do vrecka.

O novom projekte hovoria interné dokumenty, ktoré získal americký technologický portál, The Verge. Podľa Microsoftu pôjde o nový druh elektroniky, ktorá má premostiť medzeru medzi počítačom a mobilným zariadením. Zaraďovať by sa novinka mala do rodiny Surface, pričom odlišovať sa bude malými rozmermi a dvoma displejmi.

Microsoft sa svojim spôsobom o niečo podobné snaží už dlhé roky. Pred šiestimi rokmi nám spoločnosť ukázala Surface RT, ktorý kombinoval prvky tabletu a pripojiteľnej klávesnice. Andromeda by mala byť ďalším krokom ku ceste vytvoriť jednotné a kompaktné zariadenie.

ZDROJ | David Breyer – Twitter

Čím sa nový projekt odlišuje je fakt, že Andromeda má v sebe skrývať dva displeje, ktoré by sa po otvorení dokonale spojili. Malo by tak ísť o jednotný veľký displej, ktorý sme na trhu zatiaľ nevideli. Text by sa mal preto zadávať na virtuálnej klávesnici, prípadne pomocou stylusu. Typ procesora zatiaľ známy nie je, no povráva sa o ARM čipe od Qualcommu alebo Intelu.

ZDROJ | David Breyer – Twitter

Zariadení, ktoré sa pripravovanému notebooku Andromeda podobajú na trhu nie je mnoho. Spomenúť môžeme napríklad Lenovo Yoga Book, ktorý ale druhý displej nahradil dotykovou vrstvou. Hádam ešte bližšie sa na zariadenie od Microsoftu podobá ASUS Project Precog, ktorý má síce dva displeje, no tie jasne predeľuje stredový pánt. Riešenie od softvérového giganta by malo priniesť plynulý prechod.

ZDROJ | David Breyer – Twitter

O Andromeda ale pravdepodobne budeme ešte počuť. Microsoft na ňom síce stále pracuje, no finálna verzia by mala byť predstavená už v tomto roku. Môže sa ale pokojne stať, že spoločnosť sa rozhodne celý projekt zatratiť. Nestalo by sa tak prvýkrát, dokonalým príkladom je Microsoft Surface Mini.

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku