Microsoft Teams: tímová komunikácia na najvyššej úrovni

ZDROJ | MicrosoftMicrosoft Teams

Microsoft Teams, nová služba v Office 365 určená pre tímy postavená na princípe chatovania, je dostupná už celosvetovo. Novinka poskytuje fungujúci a previazaný chat, ktorý dokáže každého informovať aj zapojiť.

Ide o nové pracovné prostredie založené na chatovej komunikácii, ktoré pokračuje v zlepšovaní možností spolupráce v rámci balíka Microsoft Office 365. Microsoft Teams spája ľudí, rozhovory, obsahy aj ďalšie nástroje, ktoré tímy potrebujú k spolupráci.

Microsoft Teams
ZDROJ | Microsoft

Konverzácie v spoločnom chate sú automaticky viditeľné pre celý tím a zároveň je dostupná aj možnosť súkromných správ. Nechýba ani knižnica plná emojis, GIF, nálepiek a memes, ktoré ľuďom ponúknu spôsob, ako sa v digitálnom prostredí vyjadriť zábavným spôsobom. Samozrejmosťou je mobilná aplikácie pre iOS, Android a Windows Phone.

Nová aplikácia dokáže prepojiť výhody Office 365 v celej šírke. Používatelia tu môžu používať hlasové i video meetingy (až 80 ľudí súčasne), rovnako tak aj pracovať s dokumentmi Microsoft Office priamo v rámci Microsoft Teams.

Pozrite si10 tipov pre Microsoft Word, o ktorých ste nevedeli

Microsoft Teams

Microsoft Graph pomáha pri posúdení relevantnosti, nájdení či zdieľaní informácií. Samotné prostredie Microsoft Teams je začlenené do Office 365 Groups – cross-aplikácie, ktorá ľuďom uľahčuje pohyb medzi jednotlivými komunikačnými nástrojmi pri zachovaní kontextu a ponúka možnosť zdieľania s ostatnými.

Microsoft Teams
ZDROJ | Microsoft

Vzhľadom k jedinečnosti každého tímu ponúka Microsoft Teams možnosť prispôsobiť prostredie tak, aby spĺňalo konkrétne požiadavky. Členovia tímu si môžu vytvoriť kanály určené na zoradenie konverzácií podľa témy, ktoré môžu byť upravené vďaka prvku Tabs (Záložky), ktorý poskytne rýchly prístup k najpoužívanejším dokumentom a aplikáciám.

Pozrite si9 skrytých a užitočných funkcií v Microsoft Outlook

Microsoft Teams
ZDROJ | Microsoft

Nechýba ani plánovná spolupráca s viac než 150 spoločnosťami, medzi ktoré patrí už teraz SAP, Trello, Hipmunk, Growbot a ModuleQ.

Ako súčasť Office 365 ponúka Microsoft Teams globálny presah a schopnosti pokročilého zabezpečenia, vrátane dodržiavania predpisov, ktoré poskytuje Microsoft Cloud.

Microsoft Teams
ZDROJ | Microsoft

Dáta sú šifrované a zakryté transparentným operačným modelom bez trvalého prístupu k používateľským informáciám. Overovanie prebieha cez viacfázový proces, ktorý poskytuje zvýšenú ochranu identity.

Pozrite si11 tipov ako byť efektívnejší s Excelom od Microsoftu

Ten zaručuje, že dáta zostanú v rámci tímu v bezpečí. Okrem toho Microsoft Teams podporuje kľúčové štandardy dodržiavania ochrany dát, ako napríklad spracovanie dát v súlade s predpismi Európskej Unie HIPAA BAA, ISO 27001, ISO 27018 a SSAE 16 SOC 1. a 2. správa.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku