Microsoft Surface Book 2 – najvýkonnejší hybrid na svete

ZDROJ | Microsoft

Microsoft nevypustil do sveta iba nový Windows 10 Fall Creators Update, ale aj vynovený hybridný notebook Surface Book 2. Ten prináša síce rovnaký dizajn, ako predchodca, no vnútornosti výrobca kompletne zmenil. Zároveň pribudol nový, až 15-palcový model.

recenziaMicrosoft Surface Book 2 (15″) – vzorový hybrid pre kreatívne duše

https://www.youtube.com/watch?v=4ck5RbTQj28

Po modeli Surface Book v roku 2015 prišiel v polovici tohto roka Microsoft s vynoveným modelom Surface Book i7. Oba modely boli postavené na 13-palcovom základe. Ten sa teraz rozširuje o 15-palcovú verziu s ešte väčším výkonom a výdržou.

Surface Book 2 tak bude v predaji v dvoch verziách – 13,5″ a 15″. Menší displej má rozlíšenie 3 200 x 1 800 px, väčší model ponúkne až 3 240 x 2 160 px!

ZDROJ | Microsoft

Obe verzie pritom dostávajú najnovšie procesory Intel Core i7 ôsmej generácie. Tie budú dopĺňať pamäte RAM s 16 GB a grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1050 alebo GTX 1060. 15″ verzia má navyše aj možnosť bezdrôtového pripojenia k Xboxu.

ZDROJ | Microsoft

Špičkový hardvér má byť pritom 2x výkonnejší, ako v prípade najnovšieho MacBooku Pro, aspň tak tvrdí výrobca. Integrovaná batéria má vydržať až 17 hodín na jedno nabitie, čo opäť Microsoft porovnáva s MacBookom Pro – o 70% dlhšia výdrž.

ZDROJ | Microsoft

Notebooky sú vďaka najnovšiemu hardvéru tiež pripravené na Windows Mixed Reality Ultra, teda na pripojenie už ohlásených headsetov pre zmiešanú realitu nielen od Microsoftu, ale aj ďalších veľkých hráčov.

ZDROJ | Microsoft

Nechýba ani Wi-Fi ac, Bluetooth 4.1 či 5 Mpx webkamera s Full HD videom, resp. 8 Mpx fotoaparát na zadnej strane taktiež s Full HD videom.

Telo z horčíka má mať 1,53 kg v prípade menšieho a 1,90 kg v prípade väčšieho modelu. Na tele je dvojica USB 3.0 portov, jeden USB-C port a čítačka SDXC kariet. Nechýba ani 3,5 mm audio port. K dispozícii je aj Surface Dock s dvojicou Mini Display Porotv, gigabitovým Ethernetom, štvoricou USB 3.0 portov a 3,5 mm vstupom a výstupom.

Samozrejmosťou je podpora ovládacie krúžku Surface Dial či stylusu Surface Pen. Novinka bude na trhu od druhého novembrového týždňa, no žiaľ nie na tom našom. Pravdepodobne sa u nás opäť vôbec neobjaví.

ZDROJ | Microsoft

Cena menšieho modelu bude začínať na sume 1 499 dolárov, 15-palcová verzia bude začínať na sume od 2 499 dolárov. Stropom je suma 3 299 dolárov za najväčší model s Intel Core i7, GTX 1060, 16 GB RAM a 1 TB SSD.

ZDROJ | Microsoft
ZDROJ | Microsoft
ZDROJ | Microsoft

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku