Microsoft Surface Studio – najprepracovanejšie All-In-One na svete

ZDROJ | Microsoft

Microsoft práve predstavil svoj prvý All-In-One počítač. Microsoft Surface Studio je obrovský luxusný počítač typu všetko v jednom s výkonným hardvérom, ale aj poriadne vysokou cenou.

Pozrite siNová aktualizácia Creators Update prinesie do Windows 10 zaujímavé novinky

https://www.youtube.com/watch?v=BzMLA8YIgG0

Už na prvý pohľad upúta obrovský 28-palcový dotykový LCD displej, ktorý je osadený v 12,5 mm tenkom tele. To je pripojené dvojicou pochrómovaných nožičiek k základni. V nej je ukrytý dôležitý hardvér.

microsoft-surface-studio-25
ZDROJ | Microsoft

Vďaka nožičkám a špeciálne vyrobeným kĺbom s až 80 pružinami je možné displej „položiť“ takmer do roviny so stolom (20°) pre čo najergonomickejšiu prácu. Samozrejmosťou je podpora stylusu Surface Pen.

microsoft-surface-studio-19
ZDROJ | Microsoft

Displej s názvom PixelSense Display má rozlíšenie 4 500 x 3 000 px, čo predstavuje jemnosť na úrovni 192 PPI. Displej má zároveň nezvyčajný pomer strán 3:2. Microsoft tvrdí, že 1 pixel na monitore pri práci s dokumentami predstavuje 1 pixel v realite.

Displej okrem iného podporuje aj DCI-P3 farebné spektrum, no navyše je schopný prechádzať medzi jednotlivými farebnými spektrami za chodu.

microsoft-surface-studio-11
ZDROJ | Microsoft

Vo vnútri podstavy je výkonný Intel Core i7 alebo Core i5 6. generácie, do 32 GB pamäť RAM, grafika NVIDIA GeForce GTX 965 – GTX 980M, 1-2 TB pevný disk či 2.1ch zvuk.

V zadnej časti základne je 3,5 mm audio výstup, čítačka SDXC karier, Mini DisplayPort, Ethernet a 4x USB 3.0. USB-C port by ste tu ale hľadali márne.

microsoft-surface-studio-9
ZDROJ | Microsoft

Operačným systémom je samozrejme Windows 10, ktorý na jar dostane ohlásený Creators Update. Novinka sa na trhu objaví v novembri. Predobjednávky začínajú už dnes. Cena? Od 2 999 USD. Top výbava má cenu 4 199 USD.

microsoft-surface-studio-33
ZDROJ | Microsoft

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku