Microsoft Surface Pro 7 – ešte výkonnejší tablet pre náročných

Zhruba pred rokom Microsoft predstavil tablet Surface Pro 6 s novým 4-jadrovým procesorom a väčšou pamäťou. Po roku americký výrobca predstavuje tri nové zariadenia, medzi ktorými je aj Surface Pro 7, teda už siedma generácia obľúbeného tabletu nielen na prácu.

ZDROJ | Microsoft

Dizajn sa síce jemne mení, no základná idea ostáva rovnaká – zo zadu z tela sa vyklápa časť tela, ktorá vytvára nohu, stojan. Viete ho vyklopiť do dvoch úrovní, čím vytvoríte tri možnosti práce s tabletom – tablet (zaklopený vo vnútri), laptop (vyklopený čiastočne) a studio (plne vyklopený).

Hlavnou novinkou je použitie 10. generácie procesorov od Intelu, konkrétne Intel Core i5 a i7. Tým bude sekundovať pamäť RAM do kapacity 16 GB. Dostatok miesta zas zabezpečí SSD disk s kapacitou do 1 TB. Vďaka novším procesorom dokáže novinka vydržať na jedno nabitie vraj až 14,5 hodín.

ZDROJ | Microsoft

Displej s uhlopriečkou 12,3″ ostal zachovaný, rovnako i pomer strán 3:2 a rozlíšenie 2 736 x 18 24 px. Aj 5 Mpx webkamera nad displejom je rovnaká, s ďalšími snímačmi podporuje funkciu Windows Hello. Displej bude samozrejme podporovať aj stylus, ktorý bude možné využívať na nové a nové funkcie. Operačným systémom nemôže byť nič iné, ako Windows 10.

ZDROJ | Microsoft

Poteší aj USB-C pripojenie namiesto Mini DisplayPortu. Predošlá generácia nemala ani jeden, nová má rovno dva. Jedným je možné nabíjať batériu, druhý poslúži na pripojenie periférií. Plusom je aj prítomnosť slotu na SDXC karty, ale aj 3,5 mm audio port či klasický USB port. Novinkou sú výkonnejšie mikrofóny nielen pre videohovory, ale aj pre využívanie Cortany či odpovedanie na telefonáty pripojeného smartfónu.

ZDROJ | Microsoft

Predobjednávky začínajú dnes. Cena na domácom trhu štartuje na 749 USD (bez dane). Kedy a za akú cenu sa dostane na Slovensko zatiaľ nie je známe.

ZDROJ | Microsoft

Komentáre k článku