Microsoft Surface Laptop 2 – najnovšia konkurencia pre MacBook

ZDROJ | Microsoft

Snahy Microsoftu dostať sa dizajnovo aj funkčne na úroveň Apple notebookov sa neustále zlepšujú. Najnovšie Microsoft predstavil Microsoft Surface Laptop 2, notebook, ktorý sľubuje až o 85% lepší výkon než predchodca.

recenziaMicrosoft Surface Laptop 2 napína svaly

Okrem oznámenia nového hybridného notebooku Microsoft Surface Pro 6 sme sa dočkali aj druhého pokračovania Microsoft Surface Laptop. Čo tento zaujímavý lifestylový notebook ponúka?

Pomer pekného dizajnu, slušného výkonu a normálnej ceny urobili z prvej generácie Surface Laptopu jeden z najlepšie predávaných notebookov na trhu. Druhá generácia bude ešte lepšia.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siMicrosoft Surface Pro 6 – tenký tablet s 4-jadrovým procesorom

Microsoft Surface Laptop 2 disponuje novými procesormi Intel Core 8. generácie. Práve nový procesor sľubuje až o 85 % vyšší výkon než dosahoval predchodca. Ovládať notebook môžete okrem klávesnice a trackpadu aj cez dotykový displej. Po dizajnovej stránke zaujme aj klávesnica, ktorá je pokrytá látkovým materiálom Alcantra.

Notebook bude k dispozícii v niekoľkých farebných spracovaniach vrátane čiernej, ktorá je pri Surface Laptop novinkou. Ďalšie farby sú šedá (Platinum), bordová (Burgundy) a modrá (Cobalt Blue). Všetky štyri farebné spracovania sú matné. Notebook bude mať 13,5″ displej a vo vnútri nájdeme batériu, ktorá sľubuje výdrž 14,5 hodiny.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siMicrosoft Surface Laptop s osekaným Windows 10 S a dlhou výdržou

Zabudovaný Windows 10 disponuje hlasovou asistentkou Cortana a funkciou Windows 10 Home. Nechýba browser Microsoft Edge a kancelársky balíček Office 365. Notebook Microsoft Surface Laptop 2 poteší aj po zvukovej stránke a to vďaka Omnisonic reproduktorom.

Microsoft Surface Laptop 2 začína na cene 999 dolárov a dostupný bude od 16. októbra. Samozrejme ceny sa budú odvíjať od konečných konfigurácií. Tie budú priblížené v najbližších dňoch. Čo na tento pekný kúsok poviete?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku