Microsoft Surface Hub 2 – pracovná tabuľa na druhú

Microsoft vcelku potichu predstavil druhú generáciu obrovskej pracovnej digitálnej tabule. Microsoft Surface Hub 2 má mať výkonnejší hardvér, krajší dizajn a bude za prívetivejšiu cenu. Za to vďačí menšiemu displeju.

https://www.youtube.com/watch?v=7DbslbKsQSk

Surface Hub bol predstavený ešte v roku 2015, no predávať sa začal až o rok neskôr s neskutočnou cenou až 22 tisíc dolárov. Nový a vylepšený Surface Hub 2 bude v predaji už tento rok. Cenu Microsoft neupresnil, no bude podstatne nižšia ako u prvej generácie.

ZDROJ | Microsoft

V jej prípade bol najväčšou položkou určite displej. Mal 84 palcov a Ultra HD rozlíšenie. Displej v novom modeli má 50,5 palca a 4K Ultra HD+ rozlíšenie. Presné rozlíšenie zatiaľ nebolo oznámené. Keďže displej má pomer strán 3:2, rozlíšenie môže byť 3 840 x 2 560 px.

ZDROJ | Microsoft

Ten je osadený v kovovom ráme s pomerne tenkým profilom a takmer neviditeľným rámikom. Aj vďaka nemu je možné kombinovať viacero Surface Hubov vedľa seba a vytvárať väčšie displeje.

Displej je možné na stojane od Steelcase natáčať o 90°. Vo vertikálnej polohe je nad displejom Ultra HD webkamera. Samozrejmosťou je podpora stylusu.

Microsoft zatiaľ neprezradil ani to, čo sa skrýva vo vnútri, takže o hardvéri poháňajúcom nový Surface Hub 2 nevieme nič. Určite ale bude výkonnejší, ako u predchodcu.

ZDROJ | Microsoft

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku