Microsoft Surface Dial: doplnok so všestranným využitím

ZDROJ | MicrosoftMicrosoft Dial

Po predstavení all-in-one počítača Microsoft Surface Studio väčšina ostala v nemom úžase, no niektorí si možno všimli aj dizajnom zaujímavý doplnok v tvare hokejového puku nazvaný Microsoft Surface Dial.

Zostava Microsoft Surface Studio ponúka obrovské množstvo možností, ktoré ešte rozširuje šikovný pomocník Microsoft Surface Dial. Malé zariadenie je možné používať externe vedľa dotykového displeja alebo aj priamo na ňom.

Microsoft Dial
ZDROJ | Microsoft

Dotykový valček môže slúžiť na listovanie v rozsiahlych dokumentoch, prispôsobovať jas či kontrast pri práci s grafikou, nastavovať hlasitosť alebo jednoducho nahradiť často používanú klávesovú skratku CTRL+Z.

Práca na dotykovom displeji sa však s Microsoft Surface Dial výrazne uľahčuje a spestruje. Priamo na dotykovej ploche napríklad zmeníte používanú farbu s pocitom, ako keby ste otáčali skutočným kolieskom na trezore.

Pozrite siMicrosoft Surface Studio – najprepracovanejšie All-In-One na svete

Microsoft Dial
ZDROJ | Microsoft

Novinka našťastie nie je obmedzená len na použite s Microsoft Surface Studio, ale využitie si nájde aj v spolupráci s modelmi Surface Pro 3, Pro 4 a Surface Book. Je nutné dodať, že práca priamo na dotykovom displeji v tomto prípade nie je možná.

Pozrite siMicrosoft Surface Book i7 – nadupaný 2v1 so 16-hodinovou výdržou

https://www.youtube.com/watch?v=BzMLA8YIgG0

Expedícia doplnku Microsoft Surface Dial začne 10. novembra s cenou 100 dolárov. V začiatkoch bude podporovaný v 14 aplikáciách, medzi ktorými nebude chýbať Sketchable, SpotifyMicrosoft Office séria a tiež nový Paint 3D.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku