Microsoft Surface Book – prekvapenie roka!

ZDROJ | Microsoft

Microsoft na dnešnej tlačovke predstavil nielen nové smartfóny Lumia 950, Lumia 950 XL a Lumia 550, či nový tablet Surface Pro 4, ale prekvapil ešte jedným produktom, pred ktorým sa musia skloniť aj renomovaní výrobcovia počítačov.

recenziaMicrosoft Surface Book 2 (15″) – vzorový hybrid pre kreatívne duše

https://www.youtube.com/watch?v=XVfOe5mFbAE

Microsoft Surface Book je na prvý pohľad malým štýlovým Ultrabookom. Má 13,5″ dotykový displej s rozlíšením okolo 3 200 x 1 800 px, 267 PPI, tenkú klávesnicu, ktorá je vraj najlepšia na svete a multitouch touchpad. Klávesnica je vraj úplne tichá aj vďaka nízkemu zdvihu a prepracovanej konštrukcii.

Pozrite siMicrosoft Lumia 950 a Lumia 950 XL s Windows 10

To však nie je všetko. Prekvapenie prichádza, akonáhle displejovú časť oddelíte od zvláštneho kĺbu. Z notebooku sa razom stáva tablet s obrím displejom. V jeho vnútri je pritom Intel Core i5 alebo i7 Skylake procesor, maximum 16 GB pamäť RAM a maximálne 1 TB eSSD disk.

Pozrite siMicrosoft Surface Pro 4 je o 30% rýchlejší, ako predchodca

Microsoft Surface Book 35
ZDROJ | Microsoft

V časti s klávesnicou je zas kompletná konektorová výbava, kde nechýba dvojica USB 3.0 portov, čítačka SDXC či mini DisplayPort s podporou Ultra HD obrazu.

https://www.youtube.com/watch?v=4ZawV1mXlS8

Okrem toho je v klávesnicovej časti aj dedikovaná grafika NVIDIA GTX, ktorá z malého notebooku robí poriadne výkonný pracovný nástroj aj pre grafikov. Microsoft si dokonca dovolil novinku porovnať s Apple MacBook Pro, voči ktorému je vraj 2x rýchlejší. S akým modelom ale Surface Book porovnával, nie je známe.

Microsoft Surface Book 11
ZDROJ | Microsoft

Aj Surface Book bude mať k dispozícii stylus z tabletu Surface Pro 4 a ponúkne prakticky rovnaké funkcie. Microsoft sa zároveň nechal počuť, že Surface Book zvládne na jedno nabitie pracovať až 12 hodín. Ďalšie technické špecifikácie zatiaľ nie sú známe.

Microsoft Surface Book 18
ZDROJ | Microsoft

Microsfot Surface Book bude v predaji v USA koncom mesiaca s cenou od 1 499 dolárov.

VS1
VS1ZDROJ | Microsoft

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku