Microsoft Project Scorpio opäť odhalený o čosi viac

ZDROJ | Microsoft

Microsoft cez Digital Foundry zverejnil ďalšie a konečne aj detailnejšie informácie o pripravovanej top-end hernej konzole s kódovým označením Project Scorpio. Čo teda táto tajuplná konzola ponúkne?

https://www.youtube.com/watch?v=RE2hNrq1Zxs

Na prvý pohľad sa nebude nijak výrazne líšiť od súčasného Xboxu One S. Nemá byť vybavená Kinect portom, no chýbať nebude 4K UHD Blu-ray mechanika, HDMI výstup či optický audio výstup.

Tá najväčšia novinka bude vo vnútri. Srdcom bude SoC vlastnej výroby s 8-jadrovým x86 procesorom taktovaným na 2,3 GHz (Xbox One má 8 Jaguar jadier s taktom 1,75 GHz). O grafiku sa bude starať 40 výpočtových jednotiek s taktom 1 172 MHz a výkonom 6 TFLOPs. 12 GB GDDR5 RAM pamäť bude taktovaná na 6,8 GHz. Vďaka tomu bude šírka pásma až 326 GB/s.

ZDROJ | Eurogamer

Pevný disk má mať 1 TB, pravdepodobne nie typu SSD. Aj napriek tomu bude výkonný hardvér schopný pracovať s hrami pri 4K UHD rozlíšení pri 60 fps ľavou zadnou. Samozrejme, potrebná bude kompatibilná TV. Ideálne aj s podporou HDR.

To sa týka hlavne nových titulov, no podľa Microsoftu sa zlepšenia dočkajú aj staršie tituly. Má ísť hlavne o lepšie fps, lepšie textúry či rýchlejšie načítavanie hier.

https://www.youtube.com/watch?v=4DTmWDhSHC4

Samozrejmosťou bude aj podpora Dolby Atmos zvuku. Novinkou je však podpora formátu HRTF, ktorý má slúžiť pre Microsoft HoloLens. Project Scorpio totiž bude na rozdiel od predchodcu podporovať AR/VR.

Project Scorpio bude pritom predstavená svetu na výstave E3 už o niekoľko mesiacov. Podľa Digital Foundry by mohla byť cena konzoly okolo 500 dolárov.

ZDROJ | Microsoft

ZdrojEurogamer

Komentáre k článku