Microsoft predstavil vylepšený Xbox Elite Wireless Controller Series 2

ZDROJ | Microsoft

Microsoft na svojej tlačovej konferencii v rámci výstavy E3 predstavil druhú generáciu herného ovládača Xbox Elite pre pokročilých hráčov. Xbox Elite Wireless Controller Series 2 prinesie až 30 noviniek.

Za posledné štyri roky od vydania prvej generácie ovládača Xbox Elite Wireless Controller zozbieral Microsoft množstvo návrhov na vylepšenie tohto ovládača, ktorý je určený najmä pre pokročilých a profesionálnych hráčov. Druhá generácia je vylepšená po praktickej i technickej stránke.

Navonok majú hráči k dispozícii nové analógové páčky s nastaviteľnou tuhosťou a zadné spúšte (LT, RT) s nastaviteľným zdvihom. Vyššia tuhosť páčok spresňuje ovládanie a nižší zdvih napríklad zrýchli jednorázové strieľanie v FPS hrách.

ZDROJ | Microsoft

Aby pri prepínaní hier nebolo potrebné meniť všetky nastavenia, ovládač si dokáže zapamätať tri profily pre tri rôzne hry. Pre Forzu tak môžete mať diametrálne odlišné nastavenia, ako pre nový Gears 5. Aktívny profil bude zobrazený na nových LED diódach umiestnených na prednej strane.

ZDROJ | Microsoft

Vo vnútri sa nachádza nový Bluetooth modul a nová integrovaná batéria so 40-hodinovou výdržou. Tá sa dá konečne nabíjať cez USB-C port, ako aj cez nabíjací dok. Vynovená bude aj aplikácia Xbox Accessories, cez ktorú bude možné upravovať všetky nastavenia ovládača.

Pozrite siXbox One S All-Digital Edition bez Blu-ray mechaniky oficiálne predstavený

Xbox Elite Wireless Controller Series 2 dorazí aj so svojim krkolomným názvom na náš trh 4. novembra. Súčasťou jeho balenia bude cestovný obal, set šiestich analógových páčok, 4 zadné lopatkové tlačidlá, 2 navigačné D-pady, nástroj na úpravu páčok, nabíjací dok a USB-C kábel. Cena pre americký trh je nastavená na 179,99 dolárov.

ZDROJ | Microsoft

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku