Microsoft predstavil svoje nové Mixed Reality VR zariadenia

ZDROJ | Microsoft

Microsoft sa rozhodol rozšíriť svoju rodinu VR zariadení o nové kúsky, tentokrát v spolupráci s Acer a HP vytvoril Mixed Reality VR headsety. Vyzerajú rozhodne zaujímavo.

https://www.youtube.com/watch?v=1nlcdDNOdm8

Pozrite siPredaje VR zariadení zverejnené, je Oculus Rift prepadák?

Nové headsety boli predstavené na konferencii Microsoft Build 2017. Výhodou má byť rýchlosť pripojenia bez potreby externých senzorov. Stačí si nasadiť headset a začať hrať.

Oba headsety sú určené pre operačný systém Windows 10. Čím sa vlastne líšia tieto headsety od všetkých ostatných? Hlavným rozdielom je podpora nielen pre virtuálnu realitu VR, ale aj pre rozšírenú realitu AR.

Acer Headset ponúkne dva LCD displeje s rozlíšením 1 440 x 1 440, sklopiteľný displej, 95° zorné pole, zabudovaný audio výstup s 3,5 mm jackom. Headset sa napája cez HDMI 2.0 kábel a USB 3.0 pre podporu displeju a dát.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siV Bratislave vznikla nová VR herňa Futureye

Headset od HP ponúkne o niečo krajší dizajn, rovnaký displej ako má ten od Aceru a 95° zorné pole. Rovnako tiež bude mať sklopiteľný displej, audio konektor, rovnaké napájanie a trochu pozmenené nasadzovanie na hlavu.

ZDROJ | Microsoft

Okrem samotných VR zariadení dostanete aj nový pohybový ovládač Windows Mixed Reality Motion Controllers, ktorý dokáže pracovať s akýmkoľvek Microsoft headsetom. Po spárovaní s kamerami môžete vo virtuálnej realite vidieť svoje ruky bez toho, aby ste potrebovali nejaký ďalší hardvér. Ovládač vyzerá ako kombinácia Oculus Touch ovládačov a HTC Vive ovládania.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siTatra banka nám ukázala svoju aplikáciu v okuliaroch Microsoft HoloLens

Oba headsety budú dostupné už tento rok. Model Acer bude stáť 300 dolárov a model HP 330 dolárov. Pre developerov sú jednotlivé vývojárske balíčky pripravené už teraz. Balíček spolu s ovládačom bude stáť 399 dolárov.

Zdá sa, že Microsoft útočí na všetky zložky trhu a výnimkou nie je ani virtuálna realita. Po Microsoft HoloLens tak prichádzajú ďalšie zaujímavé zariadenia, ktoré veríme, že budú aj po obsahovej stránke dostatočne podporované.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZDROJ | Microsoft

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku