Microsoft predstavil nové hry pre ich next-gen konzolu Xbox Series X

ZDROJ | Microsoft

Plnohodnotné oznámenie a predstavenie nových generácií konzol je už na spadnutie. Zatiaľ tu máme lineup hier, ktoré sa na novinke od Microsoftu objavia.

Tento rok bude v znamení nových videoherných konzol. Xbox Series X a PlayStation 5 sú nové vlajkové lode konkurenčných spoločností, ktoré by sa na trhu mali objaviť už koncom tohto roku.

Microsoft na svojej poslednej online tlačovej konferencii ukázal zábery z pripravovaných titulov. Novinky budú niesť označenie Xbox Series X Optimized čiže prispôsobené pre Xbox Series X. Znamená to, že hry sa budú dať zahrať v 4K Ultra HD rozlíšení pri 120 FPS. Zároveň sa budú rýchlejšie načítavať a využijú DirectX raytracing.

Niektoré z nových hier tiež využijú možnosť Microsoft Smart Delivery, čo umožní hrať jednu hru na viacerých systémoch bez nutnosti kupovať na konkrétnu hernú konzolu ten istý herný titul.

Konkrétne Microsoft priblížil 13 nových titulov, na ktoré sa môžeme na novom Xboxe tešiť.

Assassin’s Creed Valhalla

Ďalší diel z populárnej série Assassin’s Creed tentokrát spracuje príbeh Vikingov. Prvá gameplay ukážka bola prezentovaná práve na tlačovej besede Microsoftu.

Bright Memory Infinite

FPS akčná adventúra od štúdia Playism, ktorá vás zoberie do roku 2036. Ide o rozšírenie pôvodne menšieho titulu. V novinke sa bude cestovať v čase a využívať bojové kombá.

Call of the Sea

Logická adventúra z pohľadu prvej osoby vás zoberie do roku 1930, kde budete hrať za ženskú postavu Norah, ktorá hľadá svojho strateného manžela. Hra sa bude odohrávať na tajomnom ostrove.

DiRT 5

Na next-gen konzolu vyjdú aj perfektné závody zo série DiRT. Preteky ponúknu okrem klasickej kampane aj multiplayer pre 12 a split-screen pre 4 hráčov.

Chorus

Single-playerová príbehová záležitosť odohrávajúca sa vo vesmíre, v ktorom preberiete dve postavy. Novinka príde na Xbox Series X až v roku 2021.

Madden NFL 21

A teraz niečo pre fanúšikov amerického futbalu. Ide o ďalšie pokračovanie populárnej športovej série, ktorá každý rok vypúšťa nový diel. Hru vydáva štúdio Electronic Arts.

Scarlet Nexus

Japonské štúdio Bandai Namco Entertainment predstavilo hru, v ktorej si zahráte za Yuito Sumeragi, postavu vybavenú psycho-kinetickými schopnosťami. Sci-fi hra na japonský spôsob, ktorá si zaslúži vašu pozornosť.

Scorn

Atmosférická hororová adventúra z pohľadu prvej osoby Scorn je zameraná na rôznorodé strašidelné prostredia, kde budete riešiť logické hádanky a vylepšovať svoju postavu.

Second Extinction

Kooperatívna strielačka pre troch hráčov, kde je vašou úlohou vystrieľať zmutovaných dinosaurov. Tímová zábava určená na herné párty.

The Ascent

RPG hra zasadená do kyberpunkového sveta, ktorá sa bude dať hrať ako single-player, ale aj ako kooperácia. Vašou úlohou bude zastaviť nepriateľské gangy od ovládnutia mesta.

The Medium

Psychologický horor, v ktorom preberiete postavu média, ktoré žije v dvoch svetoch – reálnom a duchovnom. Vydávate sa do opusteného hotelu, kde skúmate vraždu dieťaťa.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Pokračovanie známej adventúry z prostredia upírov. Pokračovanie kultovej klasiky je zamerané na príbeh a strašidelnú atmosféru.

Yakuza: Like a Dragon

Posledným titulom v tomto rozmanitom výbere je japonský titul od štúdia SEGA. Ide o nový prírastok do populárnej série Yakuza, ktorá bola exkluzivitou prevažne na konzolu PlayStation.

ZdrojXbox

Komentáre k článku